1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: Discord’dan Trump Destekçisine Yasak!
Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: Discord’dan Trump Destekçisine Yasak!

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor: Discord’dan Trump Destekçisine Yasak!

Discord, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan büyük olaylardan sonra Reddit platformu üzerinde de engelli olan bir sunucuya engel koydu. Engellemenin ardından sunucu üzerinde bir eylem planlamak üzerinde herhangi bir belge olmadığı açıklandı.

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni devlet başkanı gelmesi süreci içerisinde birçok sorun yaşanmıştı. Tartışmaların ardından Başkan Joe Biden olduğu netleşmişti ve Amerika Birleşik Devletleri yeni başkanının görevine başlamasını bekliyordu. 20 Ocak tarihinde Joe Biden göreve başlayacaktı, fakat Amerika Birleşik Devletleri’nde tarihte yer alacak bir olay meydana geldi.

2016 senesinde Başkanlık görevine başlayan ve diğer başkanlara göre farklı bir politika izleyen Donald Trump’ın destekçileri bambaşka bir davranışa başvurdu. Washington DC içerisinde bulunan kongre binasını basan destekçiler, birçok platformda engellerle karşılaştı. Twitter ve Discord, Donald Trump ile destekçilerine büyük engel koydu.

Donald Trump’ı Destekleyen Sunucuya Yasak

Engellemenin ardından Discord açıklamalarda bulundu ve Reddit tarafından yasaklanan sunucuya denk geldiklerini ifade etti. Birbirleri ile bağlantılı oldukları sunucuyu öğrenen Discord, uygulama üzerinden bu sunucuyu yasakladı. Discord, sonrasında yaptığı açıklamalar içerisinde, Donald Trump destekçilerinin bu sunucuda herhangi bir plan gerçekleştiremediklerini ifade etti.

 Platformun şiddet ve nefret içeriklerinden uzak tutulmasını amaçladıklarını ifade eden şirket, örgütlenmeyi engellenmeyi amaçlıyor. Herhangi bir belgeye rastlanmamış olmasa bile, ayaklanma planlamaktan dolayı sunucuya engel getirildi. Kışkırtıcı ve şiddet eğilimli bütün sunucuların yasaklandığını da ifadelerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.