1. HABERLER

  2. GSM

  3. Son Dakika Whatsapp’tan Flaş Güncelleme! Evliler Bundan Hiç Hoşlanmayacak!
Son Dakika Whatsapp’tan Flaş Güncelleme! Evliler Bundan Hiç Hoşlanmayacak!

Son Dakika Whatsapp’tan Flaş Güncelleme! Evliler Bundan Hiç Hoşlanmayacak!

Mesajlaşma denildiği zaman akla ilk gelen uygulama olan WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni düzenlemeyle uzun zamandır beklenen “çevrimiçi bilgisi” ayarı geliyor. Dünya üzerindeki en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çevrimiçi görünmeyi izleyebilecek bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Ortaya atılan iddiaya göre gelecek olan güncellemede, WhatsApp’ta konuşurken istediğiniz

A+A-

Mesajlaşma denildiği zaman akla ilk gelen uygulama olan WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni düzenlemeyle uzun zamandır beklenen “çevrimiçi bilgisi” ayarı geliyor.

Dünya üzerindeki en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çevrimiçi görünmeyi izleyebilecek bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Ortaya atılan iddiaya göre gelecek olan güncellemede, WhatsApp’ta konuşurken istediğiniz bir kişiye çevrimiçi olduğunuzu gizleyebileceksiniz.

Uzun Zamandır Beklenen “Çevrimiçi Bilgisi” Ayarı Geliyor

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için bazı kişiler tarafından çok uzun zamandır beklenen “çevrimiçi bilgisi” ayarı geliyor. WhatsApp içerisinde yer alan çevrimiçi bilgisi, kişilerin çevrimiçi olup olmadığını gösteriyor. Firmaya göre bir kişinin çevrimiçi olması, bu kişinin cihazında WhatsApp’ın ön planda açık ve internete bağlı olduğunu gösteriyor.

Yakında Değiştirecek

Bu durum her zaman kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmiyor ancak yine de bunu gizlemek isteyenler bulunuyor. Şu an “Çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini ayarlardan kontrol edemeyeceğinizi lütfen unutmayın” açıklamasını yapan WhatsApp, geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla bunu yakında değiştirecek. Bu ayar devreye alındığı zaman kişiler, WhatsApp’ın gizlilik menüsü içerisinden çevrimiçi bilgisini kapatabilecek. Bu ayar son görülme ile bağlantılı olacak, son görülme konusunda seçilen ayar çevrimiçi bilgisi için de geçerli olacak.

1-2 Ay İçerisinde Genel Kullanıma Alınacak

Böylelikle herkes ya da istediğiniz özel bazı kişiler çevrimiçi bilginizi göremeyecek. Bu özelliği ilk aşamada iOS betasında karşımıza getiren firma, süreci kısa süre önce Android betasına da genişletti. Yani bazı iddiaların aksine özellik iki platformda da olacak ve yüksek ihtimalle 1-2 ay içerisinde genel kullanıma alınacak.

Yeni Seçenek Eklenmişti

WhatsApp için gizlilik odağında kısa süre önce de güzel bir adım atılmıştı. Firma kişilere farklı ayarlar sunuyor ve bunları şöyle açıklıyordu: “Gizlilik ayarlarınızı, bilgilerinizi görebilecek kişileri kontrol edecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizi aşağıdaki seçeneklere göre ayarlayabilirsiniz.”

Bu seçenekler şimdiye kadar şunlardı:

-Herkes: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görülebilir.

-Kişilerim: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz yalnızca telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir.

-Hiç Kimse: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hiç kimse tarafından görülmez.

Bunlar arasına geçtiğimiz hafta şu seçenek de dahil edildi:

-Şunlar Hariç Kişilerim…: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hariç tuttuğunuz kişiler dışında, telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir. Bu sayede “son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizi” sadece belirli kişiler için gizleyebiliyorsunuz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.