1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP Lideri Devlet Bahçeli Neden Evlenmediğini Açıkladı!
MHP Lideri Devlet Bahçeli Neden Evlenmediğini Açıkladı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli Neden Evlenmediğini Açıkladı!

Gündemin en çok merak konularından birisi olan Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Devlet Bahçeli'nin neden evlenmediği konusu oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin merak edilen hayatını haberimizin detaylarında...

A+A-

MHP lideri Devlet Bahçeli 1948 yılında Osmaniye'de doğmuş olup, Türkmek kökenlidir. Babası Salih Bahçeli, Osmaniye'nin tanınmış çiftçi ve tüccarlarından birisidir. 

DEVLET BAHÇELİ'NİN MERAK EDİLEN HAYATI!

Türkmen ailesine mensup olan Fettahoğulları olarak bilinen geniş ve köklü bir aileden gelen Devlet Bahçeli, ailenin 4 çocuğundan birisidir. Babası Salih Bahçeli'nin ilk evliliğinden olan 2 kardeşi daha vardır. Hiç evlenmemiş olan MHP lideri Bahçeli, kendisi gibi hiç evlilik yapmamış olan kız kardeşi Serpil Bahçeli ile beraber oturmaktadır. 

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ NEDEN EVLENMEDİ?

Devlet Bahçeli hakkında yazılan bir kitapta neden evlenmediğine dair soru yöneltildiğinde şu açıklamaları aktarmıştır; Bu bir kadader meselesi olup, üzerinde tartışma yapılması da yapılmaz, keşke demek de olmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bir kaç defa evlenmeye niyet ettiğini ancak bunun kısmet olmadığı söyleniyor. Bahçeli'nin ilk evlilik teşebbüsü 1987 yılında olmuş.

Annesinin beğendiği kızı istemeye gidemeden vefat edince Devlet Bahçeli evlilik konusunu rafa kaldırmış oldu. Daha sonrasında bir kaç defa daha gündeme gelmiş ancak bir türlü kısmet olmadığını belirtti. MHP lideri Bahçeli bundan sonra ki hayatında bekar kalmaya karar kılmıştır.

DEVLET BAHÇELİNİN AİLESİ

MHP liderinin ailesinden bilgi vermek gerekirse, Babası Salih Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partili ve İsmet İnönü hayranıdır. Eğitimini memleketi Osmaniye 7 Ocak ilkokuldan tamamlamıştır. Ortaokulu ise kendisinden 3 yaş büyük Servet abisi ile beraber Adana Özel Çukurva kolejinde yatılı olarak tamamladı. Lise eğitimini ise, İstanbul'da bulunan akrabalarının yanına gelerek Emirgan Akgün kolejinde 1 yıl sürdürerek, lise 2. sınıfını Etiler'de bulunan Özel Ata Kolejine geçerek diplomasını bu okuldan alarak mezun oldu.

Devlet Bahçeli, 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticaret İlimler Akademisi'ni şuan ki ismi ile (Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)'ni kazandı. 1971 yılında ise bu üniversiteden mezun oldu. Asistanlık kariyeri mezun oluşunun peşinden MHP lideri Bahçeli 1972 yılından Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve bağlı yüksek okullarda İktisat Bölümü asistanı olarak göreve başladı. Öğrenciler ile yakından ilgi alaka gösteren bir akademisyen olan Bahçeli, Aynı zaman da Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği'nin kurucularından birisidir. Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneğinin (ÜMİD-BİR) kurucularından ve Genel Başkanlarındandır.

Kısaca Ünay denilen Üniversite Akademi ve Yüksekokulları asistanlığı kurdu ve başkanlık görevini üstlendi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat politikasında ana bilim dalında  1987 yılına kadar öğrenim üyeliği görevini sürdürdü. 

MHP lideri Bahçeli, Türkiye ve Dünya Ekonomi, Türk Tarihi ve Dış Politika konuları ile ilgilendi. Bu alanlarda çalışmalara yapmış olan Bahçeli, Siyaset kariyerini 1980 Darbesi'nden sonra cezaevine giren Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü kuruluşların yöneticiler ile her platformda savunulmasına dair çalışmalar da bulunmuştur. MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş tarafından göreve çağrılması üzerine 17 Nisan 1987 yılında üniversitesinde ki öğretim üyeliği görevinden istifa ederek, 19 Nisan 1987 yılında Büyük Kurultay parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi. 

MHP'nin yönetim kadrolarında ki görevi uzun yıllardır sürdüren Bahçeli, çeşitli zamanlar da Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, Merkez Karar Kurulu Üyeliği ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.