1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan, Gül İle Arasında Geçen Diyaloğu anlattı!
Erdoğan, Gül İle Arasında Geçen Diyaloğu anlattı!

Erdoğan, Gül İle Arasında Geçen Diyaloğu anlattı!

Abdullah Gül’ün konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde kendisini aradığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tabii halef-selef olduğumuz cumhurbaşkanı bizi aradı.

A+A-

GÜL’LE ARASINDA GEÇEN DİYALOĞU ANLATTI

Abdullah Gül’ün konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde kendisini aradığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tabii halef-selef olduğumuz cumhurbaşkanı bizi aradı. Siz bu işi arzu ederseniz halledersiniz dedi. Kendisine dedim ki:

Temenni ederdim ki, siz benim yerimde olun. Biz geçmişte bankaların nasıl iflas ettiğini biliyoruz. 17 yıldır bizim dönemimizde bankaların hiçbirisi kasayı boşaltmadı. Biz de kasayı boşaltamayız. İşin başından itibaren Ülker Grubu buraya ciddi destekler verdi.Cumhurbaþkaný Abdullah Gül, Muhsin Yazcýoðlu’nun eþinin ve Büyük Birlik Partisi Genel Baþkaný Mustafa Destici’nin yaptýklarý ziyarette þuan ortaya çýkmamýþ, kimsenin elinde olmayan belgeleri kendisine verdiklerini söyledi. Gül belgeleri incelettiðini dile getirdi.

Daha sonra Ülker Grubu da buradan çekildi. Ülker Grubu orada bizim verdiğimiz desteklerle ilgili de bizim bu noktadaki desteğimizi açık/net söyledi” şeklinde konuştu.

“HANİ BUNLAR DÜRÜSTTÜ”

Açıklamasının devamında üniversite ile ilgili yaşanan sıkıntılı sürece değinen Erdoğan, “Son dönemlerde İstanbul’da Şehir Üniversitesi meselesi ortaya çıkardılar. Ve bu Şehir Üniversitesi meselesinin özellikle siyasi ayağında bizim olduğumuzu, bir siyasi ayağında da malum zatın olduğu söyleniyor. Şunu çok açık ve net söylemek durumundayım: Her şeyden önce Şehir Üniversitesi tahsisini başbakanlık dönemimde yapan benim.

Tahsisini yapan ben olduğuma göre, daha sonra malum zat başbakan olunca, bu tahsisi Şehir Üniversitesi’ne mülkiyete dönüştürmüştür. Türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu ile mülkiyet devri yoktur, olmamıştır. Bunlar dürüstlüğü kimseye bırakmıyorlar değil mi? Öksüz yetimin hakkının kalkıp kurdukları üniversiteye tapu devri yapmak suretiyle Özelleştirme Yüksek Kurulunun Başkanı sıfatıyla bunu sağlıyor. Peki yanında kim var? O da bir başka isim, Sayın Babacan var. Başka kim var? Mehmet Şimşek var. Başka kim var, Feridun Bilgin var. Hani bunlar dürüsttü? Dürüstlüğü bunlar kimseye bırakmıyordu” ifadelerini kullandı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.