Elektrik, Doğalgaz ve Su Faturalarına Ek Ödeme Kapıda! Yeni Düzenleme ile Birlikte Artık Ek Ücretler Alınacak!

Elektrik, Doğalgaz ve Su Faturalarına Ek Ödeme Kapıda! Yeni Düzenleme ile Birlikte Artık Ek Ücretler Alınacak!

Günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz doğalgaz, su, elektrik vb. faturalara ek ödemeler yolda.. Yıllar boyunca alınan sayaç muayene bedeli ücretleri artık özelleştirilecek. Özel sektörde yer alacak olan bir firma bunları denetleyecek ve otomobillerin birkaç yıllık ödenilen muayene ücretleri gibi ödenmesi istenecek.

Günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz doğalgaz, su, elektrik vb. faturalara ek ödemeler yolda.. Yıllar boyunca alınan sayaç muayene bedeli ücretleri artık özelleştirilecek. Özel sektörde yer alacak olan bir firma bunları denetleyecek ve otomobillerin birkaç yıllık ödenilen muayene ücretleri gibi ödenmesi istenecek. İlgili düzenleme meclisten geçerken zaman içerisinde ise gerekli gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacak. İşte detaylar ve daha fazlası nutuk.com.tr adresinde yer alıyor...

Elektrik, doğalgaz ve su gibi sayaçlarda eskimeleri gibi durumlarda periyodik bakım işlemleri oluyordu. Periyodik bakım işlemleri abone sahiplerine yansıtılsa da artık bunları denetleyecek olan özel bir firma olacak. Özelleştirilecek bir firma ile birlikte artık bu işlemler için ek ücretler istenecek. Beş yıl gibi bir süre içerisinde bu çalışmalar tamamlanmış olup, vatandaşların hizmetine sunulacak. Vatandaşların bu haberle ilgili düşünceleri ise oldukça düşündürücü.

ÖZELLEŞTİRME GELİR GELMEZ EK ÜCRETLER KAPIDA!

Edinilen bu bilgiler sonrasında ilgili kararın Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığı ve Resmi Gazete de yayımlandığı öğrenildi. Resmi Gazete de yer alan bilgilere göre 2025'e kadar bu işlemlerin tamamen tamamlanacağı söylendi.

Özelleştirme dönemi gelene kadar; Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu işlemler şimdilik yönetilecek.

SAYAÇ PERİYODİK BAKIM EK ÖDEMELERİ NE KADAR OLACAK?

Periyodik bakım gibi işlemler için gelecek olan özelleştirme şirketi ödemeleri ne kadar olacak? Vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz vb. gibi faturaların periyodik bakımları için ilgili şirkete ne kadar ücret ödeyecek?

Henüz bu karar sonrası yapılacak olan ödemelerle ilgili bir haber çıkmaz iken kısa süre içerisinde gerekli bilgilerin kamuoyu ile paylaşacağı açıklandı.

Nutuk.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.