1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'dan Sedat Peker'in videoları hakkında toplantıda olay yaratacak sözler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'dan Sedat Peker'in videoları hakkında toplantıda olay yaratacak sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'dan Sedat Peker'in videoları hakkında toplantıda olay yaratacak sözler

İktidara yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin MYK toplantısında Sedat Peker'in videoları hakkında neler konuşulduğunu kaleme aldı.

A+A-

İktidara yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin MYK toplantısında Sedat Peker'in videoları hakkında neler konuşulduğunu kaleme aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünlerde gündemde olan video operasyonları hakkında, “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediğini duyunca önce şaşırdım.

Abdülkadir Selvi'nin bugünkü köşe yazısı şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünlerde gündemde olan video operasyonları hakkında, “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediğini duyunca önce şaşırdım. Ama daha sonra 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişimi dahil şimdiye kadar pek çok global operasyonu başarısızlığa uğratan Erdoğan’ın, “video operasyonları” için “Ciddiye almayın, önemsemeyin” demesine şaşırmadım.Darbeleri, muhtıraları, parti kapatma davalarını, Gezi’yi, 17-25 Aralık operasyonlarını püskürten Erdoğan için, videoların ne ehemmiyeti olacak ki?

Erdoğan başta, “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediği için MYK toplantısında videolar üzerinden yapılmak istenilen operasyonu tartışmaya bile açmıyor. Ama toplantının başında yapmış olduğu konuşmada bu konuya değiniyor.Bu arada MYK toplantısının 26 Mayıs Çarşamba günü AK Parti grubundan hemen sonra yapıldığını belirtmeliyim.

BİNALİ YILDIRIM’IN TEPKİSİ

Toplantının başında Binali Yıldırım, oğlu hakkındaki iddialara yanıt veriyor: “Oğlum Venezuela’ya gitmiştir.

Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil; geçen yıl aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de COVID ile mücadele amacı ile orada ihtiyacı olanlara test kiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır” diyor. Binali Yıldırım, uyuşturucu iddialarına da sert tepki göstererek, “Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bizlere yapılabilecek en büyük hakarettir, yanlıştır” demişti. Erkam Yıldırım da iddialar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yıldırım’ın oğluyla iş yapmış olduğu iddia edilen Kıbrıslı Halil Falyalı ise “Ne Binali Bey’i ne de oğlunu tanıyorum” diye açıklama yapmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.