1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yatırım olarak altını olanlar ya da altın almak isteyenler için çarpıcı açıklama: Uzmanlardan gelen altın fiyatları hakkında yorum karşısında…
Yatırım olarak altını olanlar ya da altın almak isteyenler için çarpıcı açıklama: Uzmanlardan gelen altın fiyatları hakkında yorum karşısında…

Yatırım olarak altını olanlar ya da altın almak isteyenler için çarpıcı açıklama: Uzmanlardan gelen altın fiyatları hakkında yorum karşısında…

Uzmanlar yaşanan son zamanlardaki durumlar karşısında adeta şok oldular ve neden olduğuna bir türlü anlam getiremediler. Altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalı durumlardan dolayı kimse anlam veremedi. Geçtiğimiz hafta içerisinde altın fiyatlarında adeta anlık olarak meydana gelen değişimler insanların kafalarında büyük karışıklıklar olmasına neden oldu. Kafasında karışıklık olan insanlar bu

A+A-

Uzmanlar yaşanan son zamanlardaki durumlar karşısında adeta şok oldular ve neden olduğuna bir türlü anlam getiremediler. Altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalı durumlardan dolayı kimse anlam veremedi. Geçtiğimiz hafta içerisinde altın fiyatlarında adeta anlık olarak meydana gelen değişimler insanların kafalarında büyük karışıklıklar olmasına neden oldu. Kafasında karışıklık olan insanlar bu süreçlerde uzmanlardan gelen yorumları araştırmaya başladı.

Altın fiyatlarında meydana gelen hareketli durumlardan ötürü insanlar altın daha ne kadar artacak ya da düşmeye mi başlayacak gibi soruların yanıtlarını armaya başladılar. En çok da çeyrek altın piyasası üzerinde meydana gelen düşüş yatırımcıların üzülmesine neden olurken altın alma düşüncesinde olan kişilerin de adeta yüzlerini güldürmeyi başardı. Her geçen gün altın piyasasında hızla meydana gelen değişiklikler insanların ne yapacakları konusunda şaşkın bir hale gelmelerine neden oldu. Altın fiyatlarında ani bir şekilde gösterilen yükseliş eğilimi gün itibari ile yatırımcılar tarafından en merak edilen konuların başında geldi. Bir yandan da en güvenilir yatırım aracı olarak altını seçen kişiler altın fiyatları ne olacak sorusunun yanıtlarını aramaya devam ediyor.

Altın yatırımı yapanlar için uyarılar…

Uzmanlar tarafından altın için meydana gelen hareketlenme karşısında bir türlü anlam veremiyor olması fiyatlarda oluşan dalgalanmalı durumlar ile beraber kafa karışıklıklarını daha çok arttırdı. İnsanlar alım ve satım işlemlerini bu süreçlerde daha zor bir şekilde yapaya başladılar. En çok da altın piyasası üzerinde meydana gelen ani değişimler yatırımcıların daha çok kafalarında karışıklık olmasına neden oldu.

Altın fiyatlarında adeta saniyelik olarak meydana gelen değişimler bazen çok büyük kazançları bazen de çok büyük kayıpların meydana gelmesine neden oluyor. Yaşanan korona virüs salgın süreçlerinden ötürü toparlanmaya işaret eden altın artan enflasyon verilerinin yanı sıra dolar endeksi mayıs ayı itibari ile ons fiyatlarında ortalama olarak  yüzde sekiz değer kazanması ile dikkatleri çekti. Bir yandan da ABD merkez bankası tarafından yapılacak olan toplantı ile beraber ons cinsinden altın değer kazanma yönünde ilerlemeye devam ediyor.

Amerika nisan ayına ait enflasyon oranlarının yüzde 4 artış göstermesini açıklamasının ardından son 13 yılda meydana gelen en yüksek seviyeleri ile dikkatleri çekti. Mayıs ayında da piyasanın oldukça etkilenmesine neden olan enflasyon endişeleri ön planda bulundu. Bu durum karşısında piyasa oldukça belirleyici oldu. Bunlara ek olarak faiz indirimleri için acaba erken mi vurgusunun yapılması kafalarda karışıklık olmasına neden oldu. Varlık alımlarında meydana gelen azalmalardan dolayı enflasyon endişeleri ön plana çıkarken başka gelişmelerin gelmesi de mayıs ayı boyunca dolar endeksinin ortalama olarak yüzde 1,6 oranında artması ile 8,98 seviyelerine kadar çıkmasına neden oldu.

Altın ons yüzdesinin de ortalama olarak yüzde 7,8 artış göstermesi 1906 dolar ile kapanış yapmasına neden oldu. Haziran ayı içerisinde altın güçlü bir şekilde yeni aya girerken 1916 dolar seviyesine kadar yaklaşması ile dikkatleri çekti. Bir yandan da son 5 aydaki en yüksek seviyelerine kadar çıkmayı başarması da dikkatleri çekti. Yurt içinde meydana gelen dolar kurundaki artış ile ons altın fiyatları üzerinde gözlenen artış altının 110,4 TL kazanç sağlamasına olanak sundu. Gram altın fiyatları 520 TL seviyelerinde günü kapatıyor olsa bile haziran ayı içerisinde 520 ila 538 TL arasında seyir gösterecek olması ön görülüyor. Bir yandan da Amerika sınırlarında 15 ila 16 Haziran tarihlerinde meydana gelecek toplantı sırasında altın ons fiyatları üzerinde değerlendirmeler söz konusu olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.