1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ''Gram altın 2000 TL, dolar 40 TL olacak'' diyen Selçuk Geçer tarihi açıkladı! Acele edin
Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ''Gram altın 2000 TL, dolar 40 TL olacak'' diyen Selçuk Geçer tarihi açıkladı! Acele edin

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ''Gram altın 2000 TL, dolar 40 TL olacak'' diyen Selçuk Geçer tarihi açıkladı! Acele edin

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ''Gram altın 2000 lira, dolar 40 lira olacak'' dedi ve tarihi açıkladı. Dolar ve altın yatırımcılarını acele edin diyerek uyarıda bulundu...

A+A-

Her açıklamasında dikkatleri üzerine çeken ünlü ekonomist Selçuk Geçer altın ve dolar almak isteyenleri ve yatırımcıları uyardı. Gram altın için 2000 lira, doların 40 lira olacağını söyleyen Selçuk Geçer tarihi açıkladı. İşte ayrıntılar...

Selçuk Geçer gram altın ve dolar kurunda en uç seviyeleri açıklayarak yatırımcıları uyardı. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer: "İstanbul Enflasyonu 24 yılın en zirvesine yükselmiş durumda. Enflayon yüzde 99,11 oranına ulaştı. 3 haneye geldik. Temmuz ayı ile gelen enflasyonda bu duruma geldi. 2 gün sonra açıklanacak olan enflasyon yüzde 90'ların üzerine yükselecek. Bunun dolara euroya altına etkisi nasıl olacak? Bu işin toparlanması mümkün mü? Bunları sizler için değerlendireceğim."dedi.

"FED faiz oranlarını artırdı. Bu artış da hızla devam edecek. Buna Amerika'daki enflasyon göstergesinden öğrenebiliyoruz. Önümüzdeki aylarda 75-75 devam edecek. Eylül ayında yapılacak olan faiz toplantısı Ağustos ve Eylül ayı baz alınacak. 100 baz puan da masaya konuldu. Resesyon riski konuşulduğu için 100 baz puan artırmadı. Ertesi gün Amerika'da teknik resesyon açıklandı."

"FED faiz kısmaya gitmeyecek. Bizim açımızdan önemi ise dolara olan eğilim gittikçe yükselecek. Bir kaç gündür dolara olan eğilim azalırken, altına olan eğilim arttı. Dolarda o beklenen yükseliş geldiğinde gram altın 1200 lira yıl sonunda 1500 seviyeleri test edecek. Dolar 20 TL ons altın 1800 olduğunda. Altın yükselmeye devam edecek. Tetikleyen çok önemli bir mesele var.

Çin ve Tayvan gerginliği. Amerika'nın Tayvan ile görüşmesi. Bu çok kritik bir eşik. Dünya Rusya-Ukrayna krizinden daha sert savaş ortamına giriyor. Bu Kore ya da Vietnam gibi olmaz. Bu Doğu batı savaşına çevrilebilir. Ticaret savaşı alevlenebilir. Bu da enflasyonun artmasına neden olacak. Arz talep zinciri kırılması yaşanacak. Türkiye bu sürece hazır değil."

GRAM ALTIN 2000 LİRA OLACAK

Bu gerilimin artması halinde altın 2000 liraya atar kendini. Dirençleri zorlamaya başlar. Türkiye makro ekonomi alanında çok kötü. 

Ekonomik güven 17 yılın en dip seviyesine gelmiş. Bu dönemde en değerli şey nakit. Nakitte kalanlar şanslı olacak. Enflasyonun olduğu ortamlarda önce konut fiyatları yükseliyor gibi olur ama sonra bir tepe taklak oluyor. Dikkatli olmanız gerekiyor.

DOLAR 40 LİRA OLACAK

"Geçen aya göre açıklanan enflasyonun doların 37 liraya denk gelmesiydi. Açıklanacak olan enflasyon ise 40 lirayı görecek. Eğer bu toparlanmazsa 100 liradan toparlanamazsınız. 1994 yılında uyguladı. 8 bin liralık dolar kuru 48 bin liraya çıktı. Sonra 1 milyon 600 lira oldu. E nasıl geri düştü diyeceksiniz? Sıfırlar atıldı. Dolar düşmedi yani. Özellikle 2012 yılında bol para gelince bunlar meydana geldi. Ne zaman Bernanke ben sıkı para politikasına geçiyorum dedi dolarda yükseliş başladı"

"Artık güçlü Türk Lirası yok. 18 milyon liranın dibinde olan bir dolar kuru var. Hatta siz bu ülkede bunu yaparak bu ilizyonla bu pazarın yabancılara geçmesini sağladı ve korkunç fakirliği beraberinde getirdi. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük krizini yaşıyoruz. Hodri Meydan! Bu ülkede Dolar sasdDolar Mustafa Kemal Atatürk döneminde 1 lira oldu. Tansu Çiller bu ülkede en büyük krizlerin sorumlusu. 5 Nisan döneminin sorumlusudur"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.