1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ücretsiz Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar – 2020 Güncel Liste
Ücretsiz Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar – 2020 Güncel Liste

Ücretsiz Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar – 2020 Güncel Liste

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan çiğ köfte, çoğu kişinin en çok yemeyi tercih ettiği nadide Türk yemeklerinden biridir. Çiğ köftenin çok tüketilen yiyeceklerden biri olması nedeniyle, yatırımcılar için çiğ köfteci dükkânı açmakta en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmaya günümüzde de devam etmektedir.

A+A-

Az bir sermaye ile çiğ köfteci dükkânı açmak mümkündür. Türkiye’nin bütün şehirlerinde çiğ köfte satan dükkânların çok olması, bütçesi az olan girişimcilerin tercihlerinin bu yönde olduğunun büyük bir göstergesidir.  En fazla 2 kişinin çalışması, malzeme giderlerinin az olup, karının iyi olması, çiğ köfteci dükkânı açmayı cazip hale getiren başlıca nedenlerdir.

Ücretsiz Bayilik Veren Çiğ Köfteciler Hangileridir?

Çiğ köfte dükkânı açmak kolay olsa da, müşteri çekebilmek için elbette en önem faktör yapılan ve satılan çiğ köftenin lezzetidir. Satışların yüksek olması ve taleplerin çok olması kesinlikle satılan çiğ köftenin lezzeti ile doğru orantılıdır. Bu sebepten dolayı birçok girişimci dükkân açmaya karar verince tanınmış ve lezzeti sevilen bir markanın bayiliğini almayı tercih etmektedirler.

Çiğ köfteci dükkânı açmak isteyenlerin bir kısmının bayilik almak dışında tercih ettiği yollardan biri de franchisingdir.  Sözleşmeye dayalı marka satın alma demek olan franchisingin, bayilik almaktan bir takım farkları bulunmaktadır. Franchising sistemde markanın adını almanın yanı sıra, hizmetin satışının gerçekleştiği yerlerin hepsinin de aynı dekorasyonda ve sistemde olması gerekmektedir. Bayilikte de dükkân dekorasyonu markayı satan bayinin standartlarına uymak zorundadır.

Ayrıca bayilik almak tamamen ücretsiz olmasına rağmen, franchisingde ise yapılan sözleşmeye göre marka kullanım bedeli olarak ücret ödemesi bulunmaktadır. Bu nedenle çiğ köfteci olmak isteyen yatırımcılar genellikle bayilik almayı tercih etmektedirler.

Dükkân sahipleri için, bayilik ya da franchising almanın en büyük avantajı ise işletmelerini açar açmaz markanın tanınmış olmasından dolayı, reklam ihtiyaçlarının çok büyük olmamasıdır. İlk defa açılan bir çiğ köfte dükkânında kendi imalatınız ürünü satmak, satışları oturtmak elbette daha büyük çapta reklam yapılmasına neden olacaktır. Bu nedenlerden dolayı ücretsiz çiğ köfte bayiliği veren firmalar her zaman yeni bir işte, çok iyi kazançlar sağlamak için en iyi yoldur

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.