1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tüm Memur, işçi ve emeklileri ilgilendiriyor! Yeni uygulamaya geçildi, maaş ve sosyal haklar...
Tüm Memur, işçi ve emeklileri ilgilendiriyor! Yeni uygulamaya geçildi, maaş ve sosyal haklar...

Tüm Memur, işçi ve emeklileri ilgilendiriyor! Yeni uygulamaya geçildi, maaş ve sosyal haklar...

İşçi, memur ve emekli milyonları kapsıyor. Yeni düzen geliyor. Bakan Bilgin son dakika deklare etti. Asgari ücret ile ilgili de tarih verdi.

A+A-

İşçi, memur ve emekli milyonları kapsıyor. Yeni düzen geliyor. Bakan Bilgin son dakika deklare etti. Asgari ücret ile ilgili de tarih verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında işçileri, kamu çalışanlarını, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeler yapacaklarını, aralık ayında ise asgari ücreti değerlendirirken de çalışanları koruyacak ölçüde belirleyeceklerini söylemiş oldu. İşte son dakika haberinin detayları...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir takım ziyarette bulunmak için Isparta'ya geldi. Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde İl Özel İdaresi personelleri ile birlikte iftar yapan Bakan Bilgin, burada açıklamada bulundu.

Bakan Bilgin, "Bugün burada ağırlıklı olarak işçi kardeşlerimiz var. Çalışanlarımız, memurlarımız var. Aramızda emekliler var. Bütün bunlar, bu gruplar bizim çalışma hayatımızın en mühim toplumsal ortaklarıdır. Biz Türkiye'nin her alanında ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle sorumlu olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz" dedi.

Bakan Bilgin, emek verme yaşamının bir başka yönünün de çalışanların ekonomik ve sosyal haklarını korumak bulunduğunu belirterek, şu şekilde konuştu:

"Bildiğiniz benzer biçimde geçtiğimiz yıl hem kamu çalışanlarıyla hem işçilerimizle iki büyük toplu sözleşme yaptık. Bu toplu sözleşmelerde çalışanlarımıza geniş haklar sunduk. Daha ilkin hiç bir toplu sözleşme maddesine konmayan hakları koyduk. Bu talebi gerçekleştirdiğimiz emekçilerimizin beklentilerini karşıladığımız için mutluyuz."

İşçi, işyar ve emeklileri kapsıyor Yeni düzenleme geliyor, maaş ve sosyal haklar...

Enflasyon periyodunun tahribatlarına karşı önümüzdeki temmuz ayında işçilerimiz, amme personelleri, memurları ve emeklileri koruyacak düzenlemeleri yapacaklarını kaydeden Bakan Bilgin, "Bildiğiniz benzer biçimde geçtiğimiz yıl başında sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu politikalarla bizler en düşük emekli aylığını 1500 liradan 2500 liraya getirmiştik. Ayrıca yüzde 30'un üstünde enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirildi.

Temmuz ayında da emeklilerimizi koruyacak benzeri bir düzenlemeyi yapacağımızın şimdiden haberini sizlere vermek isterim. Asgari ücreti önümüzdeki aralıkta tekrar gündeme alırsak o tarih geldiği vakit tüm bu şartları dikkate alarak yine asgari ücreti değerlendirirken de Türkiye'nin çalışanlarını koruyacak bir ölçüde belirleyeceğimizi şimdiden anlatım etmek isterim" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.