1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Torunu olan herkese büyük müjde duyuruldu! Her ay 425 TL ödeme yapılacak! Paralar PTT'den yatırılacak…
Torunu olan herkese büyük müjde duyuruldu! Her ay 425 TL ödeme yapılacak! Paralar PTT'den yatırılacak…

Torunu olan herkese büyük müjde duyuruldu! Her ay 425 TL ödeme yapılacak! Paralar PTT'den yatırılacak…

Torunu olanlara müjde… Her ay 425 TL verilecek. Maaşlar ise PTT vasıtasıyla yatırılacak. Devletten torun bakanlara maddi yardım duyurusu yapılmış oldu. 2022 senesinde torununa bakma parası tutarı arttı.

A+A-

Torunu olanlara müjde… Her ay 425 TL verilecek. Maaşlar ise PTT vasıtasıyla yatırılacak. Devletten torun bakanlara maddi yardım duyurusu yapılmış oldu. 2022 senesinde torununa bakma parası tutarı arttı. 

Büyükannelere toruna bakma parası ismi altında devlet tarafından 425 TL veriliyor. Torun bakma parasıyla ilgili müracaat şartları netleşti. Torununa bakan büyükannelere verilecek ödemelerle alakalı birtakım şartlar aranıyor…

TORUN BAKMA PARASI NE KADAR?

Doğum sonrası iş hayatına dönmek isteyen anneler için çocuklarına bakacak büyükanne ya da büyük babalara torun bakma parası verilecek. Devlet tarafından verilen bu yardıma halk arasında torun parası deniliyor. Torun bakma parası için de 425 Türk lirası ödeme yapılıyor.

Torunu olanlara müjde… Her ay 425 TL verilecek. Maaşlar ise PTT vasıtasıyla yatırılacak. Devletten torun bakanlara maddi yardım duyurusu yapılmış oldu. 2022 yılında torununa bakma parası ücreti arttı. 

TORUN PARASI İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELER?

Torun parası, 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına veriliyor.

Başvuru tarihinden itibaren bakımı üstlenilecek çocuğun 3 yaşını doldurmamış olması, anne ve babanın ücret gelirinin limiti aşmaması ve annenin işvereniyle üçüncü dereceye kadar akrabalığının olmaması da başvuruda aranan şartlar içinde bulunuyor. 

Torunu olanlara müjde… Her ay 425 TL verilecek. Maaşlar ise PTT aracılığıyla yatırılacak. Devletten torun bakanlara maddi yardım duyurusu yapıldı. 2022 senesinde torununa bakma parası tutarı arttı. 

TORUN PARASI ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

Devletin karşılıksız verdiği torun parası desteğinde büyükannenin çocuk bakımına mani olacak ruhsal yahut fiziksel rahatsızlığının bulunmaması da gerekiyor.

Torunu olanlara müjde… Her ay 425 TL verilecek. Maaşlar ise PTT aracılığıyla yatırılacak. Devletten torun bakanlara maddi yardım duyurusu yapılmış oldu. 2022 senesinde torununa bakma parası tutarı arttı. 

Torun bakma desteğinden istifade etmek isteyenler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmî web sayfası üzerinden başvurularını yapabilecek. Başvuru formuna ayrıca belge de eklenmesi gerekiyor.

Bu kapsamda forma ek olarak büyükannenin esenlik tutanağı belgesinin de eklenmesi gerekiyor. Bu belgelerin tamamlanmasıyla ikamet edilen kentteki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine ya da Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat yapılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.