1. HABERLER

  2. DEVLET YARDIMLARI

  3. Sosyal yardım hibe destekleri gelmeye devam ediyor! Başvuran herkese 30 bin TL destek verilecek…
Sosyal yardım hibe destekleri gelmeye devam ediyor! Başvuran herkese 30 bin TL destek verilecek…

Sosyal yardım hibe destekleri gelmeye devam ediyor! Başvuran herkese 30 bin TL destek verilecek…

Korona virüs süreçlerinin yaşanmaya devam ettiği bu zorlu süreçler içerisinde hükümet kanadından dev sosyal yardım paketleri gelmeye devam ediyor.

A+A-

Korona virüs süreçlerinin yaşanmaya devam ettiği bu zorlu süreçler içerisinde hükümet kanadından dev sosyal yardım paketleri gelmeye devam ediyor.

Kurum ve kuruluşlar aracılığı ile gelen bu dev paketin şartlarını sağlayan vatandaşlar için tam 30 bin TL destek verilecek. Hükümet kanadından yaşanan bu zorlu günlerde vatandaşlara verilen destekler konut yenilemeden, prefabrik ev tamirine ya da konut tamirine kadar birçok alana uzanıyor.

Gelir düzey şartı…

Devlet korona virüs salgın süreçleri içerisinde özel olarak başlatılan hibe destekleri gelir düzeyleri uygun olan vatandaşlara verilecek. Bu paket için vatandaşların aranan şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Bu yardımlar arasında sağlıktan yola, konut yardımlarından yakacak yardımlarına, gıda yardımlarından giyecek ya da eğitim yardımlarına kadar birçok alana uzanılıyor. Hibe destekleri bu süreçlerde 30 bin TL destek verilecek. Geçtiğimiz süreçlerde 25 bin TL olarak verilen destekler gelen zam ile beraber vatandaşlara 30 bin TL olarak ödenmeye başladı.

Prefabrik evler için 30 bin TL destek…

Devlet aracılığı ile vatandaşlara verilen hibe destekleri sırasında konut yenileme ile beraber prefabrik evler hep merak konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz süreçlerde her ne kadar bu destekler 25 bin TL olarak verilmiş olsa bile gelen zam oranı ile beraber bu destekler 30 bin TL seviyesine kadar ulaştı. Aranan şartları yerine getiren vatandaşlar destek veren kurum ve kuruluşlar tarafından başvurularını yaparak 30 bin TL ye kadar destek alabilecekler.

Bu süreçlerde gelir şartı öncelik oluyor. Hane içine giren gelir miktarının hanede yaşamlarına devam eden kişi başına asgari ücretin üçte birinin altın olması gerekir. Engelli olarak yer alan vatandaşlardan ebeveynleri olmamak, dul ya da yaşlı olmak gibi şartlar ile de destekler veriliyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından destekler sunulacak.

Eğitimden kiraya, yiyecekten giyeceğe kadar onlarca yardım…

Konut yenileme ile beraber prefabrik evler için sağlanan 30 bin TL desteklere ek hükümet kanadından birçok alanda yardımlar verilmeye devam ediyor. Eğitim süreçlerinde yer alan gençler için eğitim yardımları, korona virüs salgın süreçlerinde etkilenen esnaflar için kira yardımlarından giyecek ve yiyecek yardımlarına kadar destekler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Engel durumları en az yüzde 40 ve üzerinde olan vatandaşlar için engelli maaşları ile de destek olmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.