1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Saray'dan olay sözler: Abdullah Gül Kraliçe'nin öz evladı
Saray'dan olay sözler: Abdullah Gül Kraliçe'nin öz evladı

Saray'dan olay sözler: Abdullah Gül Kraliçe'nin öz evladı

Yiğit Bulut, son röportajında parlamenter sisteme dönülmesi gerektiğini açıklayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında çok sert ifadeler kullandı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Başkanı Abdullah Gül Karar gazetesine verdiği röportajda parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini ifade ederek "TBMM bugüne kadar hiç bu kadar önemsizleştirilmemişti. Türkiye bunun noksanlığını hissediyor" açıklamasında bulunmuştu. Gül'ün parlamenter sisteme dönük ifadeleri geniş yankı uyandırırken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan Abdullah Gül'e çok sert tepki geldi.

Röportaja dikkat çeken Bulut, "'Parlamenter sisteme kesin döneceğiz' diye ortaya dökülenlerin üzerinde anlaştığı İngilizce kavram 'political system correction by a military touch' yani 'politik sistemin düzeltilmesi ama bir askeri dokunuş ile'... Daha açık yazayım; yola çıkan 'sistem düzeltmesi' kavramına son olarak Kraliçe'nin Gül'ünün katılması kervanın yola çıktığını gösteriyor" dedi.

Bulut'un Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

"GÖREN GÖZLER İÇİN OYUN ÇOK AÇIK"

"Sevgili Dostlar, bazı detayları bu kadar açık yazmayacaktım fakat bu sabah itibariyle, 'yargı baskı altında olmamalı' diyerek Gezi Davası duruşmasında belki de karar günü, Kraliçe'nin Gül'ünün de İlker Başbuğ ile yola çıkan kervana katılması ve ilginç çıkışlar yapması 'demokrasimize' yönelik 'seçim dışı bir kumpasın' daha da görünür hale gelmesine yol açtı.

00-001.png

Gören gözler için oynanan oyun çok açık. Saat 11.00'de yazacaklarımı 'emperyalist düzen'e biat ettirilmiş bir Türkiye yerine demokratik tam bağımsız bir Türkiye'de yaşamak isteyen her Türk vatandaşının çok dikkatli okumasını ve paylaşılmasını rica ediyorum! Durum ciddi!

000-001.png

"KRALİÇE'NİN ÖZ EVLADI GÜL'ÜN DE..."

Sevgili dostlar, Çok açık ve net lafı dolandırmadan yazıyorum; bir süre önce HDP-CHP-Akşener tarafından dillendirilmeye başlanan; 'parlamenter sisteme kesin dönüş' söylemi, İlker Başbuğ'un TBMM'yi zan altında bırakan sözleri ile yeni bir viraj alırken, RAND Corp raporu ile 'sisteme müdahale' söylemi zirve yaptı. 'Emperyalizme tam biat etmiş bir Türkiye' isteyen güçlerin öz evlatlarına yolda 'paranın evladı TÜSİAD' ve kraliçenin öz evladı Gül’ün de bu sabah katılımı ile FETÖ’den Gül’e-silahın gücünden paranın gücüne bütün unsurlar tamamlandı.

​Özellikle kraliçe’nin öz evladının bahçesinin en değerli gül’ü olan şahsın yaptığı 'Türkiye’de siyasal islam çöktü' açıklaması akla geçmişte yaşadığımız 'darbe dönemi' açıklamalarını getirdi. Emperyalizm ve değerlerine hizmet eden bütün grupların ve bireylerin üzerinde anlaştığı 'Parlamenter sisteme kesin döneceğiz' diye ortaya dökülenlerin üzerinde anlaştığı İngilizce kavram 'political system correction by a military touch' yani 'politik sistemin düzeltilmesi ama bir askeri dokunuş ile' daha açık yazayım, yola çıkan 'sistem düzeltmesi' kavramına son olarak kraliçenin Gül’ünün (Gezi kararı açıklanacağı gün yargıya baskı var diyerek ama altından sopa göstererek) katılması kervanın yola çıktığını gösteriyor! 

​Hedef çok açık. 'Politik sistem düzeltmesi' ve 'emperyalizme tam biat etmiş bir Türkiye!' Bunun için aracın seçim olduğunu falan sanmayın. Amaç çok açık ve RAND CORP raporunda açıkça yazıyor. Politik sistemin gerekirse askeri bir dokunuş ile düzeltilmesi, Erdoğan'ın sistem dışına itilmesi ve Türkiye'nin emperyalizme güller içinde eskisi gibi teslim edilmesi! 

1-042.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.