1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kamu ve 4D’li taşeron işçiler için uzun süredir beklenen açıklama: Müjde Maaşlar 4800 TL olacak! Zam oranları ve talep edilen hakları!
Kamu ve 4D’li taşeron işçiler için uzun süredir beklenen açıklama: Müjde Maaşlar 4800 TL olacak! Zam oranları ve talep edilen hakları!

Kamu ve 4D’li taşeron işçiler için uzun süredir beklenen açıklama: Müjde Maaşlar 4800 TL olacak! Zam oranları ve talep edilen hakları!

Yüz binlerce çalışma hayatına devam etmekte olan 4D’li taşeron ve kamu işçileri çok yakından ilgilendiren maaş zamları ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar tarafından yapılan zam talepleri artık netlik kazanmaya başlarken gözler hükümet kanadından ne kadar oranlarda bir zam olacağına dair araştırmalara çevrildi.

A+A-

Yüz binlerce çalışma hayatına devam etmekte olan 4D’li taşeron ve kamu işçileri çok yakından ilgilendiren maaş zamları ile alakalı gelişmeler gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar tarafından yapılan zam talepleri artık netlik kazanmaya başlarken gözler hükümet kanadından ne kadar oranlarda bir zam olacağına dair araştırmalara çevrildi.
Yüz binlerce çalışma hayatına devam etmekte olan 4D’li taşeron ve kamu işçileri çok yakından ilgilendiren maaş zamları ile alakalı gelişmeler gelmeye devam ediyor. Vatandaşlar tarafından yapılan zam talepleri artık netlik kazanmaya başlarken gözler hükümet kanadından ne kadar oranlarda bir zam olacağına dair araştırmalara çevrildi. 4D’li taşeron ve kamu işçileri için maaşlarına ne kadar zam gelecek merakla bekleniyor. Toplu iş protokolleri kapsamında geri sayımın başlaması 4D’li taşeron ve kamu işçilerine ne kadar zam geleceğinin merak edilmesine neden oldu. 4D’li taşeron ve kamu işçileri için gelen son dakika gelişmeleri…

4D’li taşeron ve kamu işçileri maaşlarına ne kadar zam alacaklarını merak ediyor. Tam 700 binden fazla çalışma hayatına devam etmekte olan vatandaşı yakından ilgilendiren açıklamalar geliyor. Türk iş ile hak iş aracılığıyla çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına karşı yeni bir zam talebi iletildi. Konfederasyonların yaptıkları zam talepleri belli olurken çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin konuyla alakalı olarak çarpıcı açıklama yaptı. Açıklamaları sırasında 4D’li taşeron ve kamu işçileri için müjdeli haberler gelmeye başladı.

4D’li taşeron ve kamu işçilerin maaşlarında son durum…
Türk iş ile hak iş en düşük brüt maaş ödemelerinin 4800 TL olmasına dair taleplerin iletilmesinin ardından 2021 ila 2022 seneleri arasında ilk altı ayda % 20, geri kalan diğer 6 ay için de enflasyon oranları ile birlikte % 3 oranında refah payı talepleri dikkatleri çekti.

Konu ile alakalı olarak çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin yapmış olduğu açıklama sırasında toplu protokol dönemlerinin uzun bir süreç olacağını aktardı. Bir yandan da bu sürece rağmen ne kadar kısa bir süre içinde olursa o kadar geniş bir uzlaşma zemini başarmak için ülkemizdeki çalışma yaşamının devamı ve demokrasiye karşı katkı sağlanmış olacağını aktardı. Bu açıklamaların ardından hak iş ile Türk iş tarafından yapılan isteklerden sonra fotoğrafı bir pazarlık sürecine girilmesi ve yürütülmesi beklenen müzakere dönemlerinin temmuz ayında sonuç kazanması ön görülüyor.

2021 tediye ödemeleri…

Geçtiğimiz ay 4D’li taşeron ve kamu işçileri için verilen ikinci tediye ödemeleri ardından yurttaşlara üçüncü ödemelerin ne zaman verilecek olduğu araştırılmaya başladı. Her yıl toplam 52 gün olacak ve dört taksit ile her taksit ödemesinde 13 gülük ödeme verilmesi dikkatleri çekiyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından gelen karara bakılacak olursa bu sefer üç ve dördüncü ödemeler tek sefer içerisinde 26 günlük olarak 24 Aralık tarihinde verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.