1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İhtiyaç Sahibi Aileler PTT’ye Koşuyor: Her Çocuk Başına 900 TL Ödeme Başladı!
İhtiyaç Sahibi Aileler PTT’ye Koşuyor: Her Çocuk Başına 900 TL Ödeme Başladı!

İhtiyaç Sahibi Aileler PTT’ye Koşuyor: Her Çocuk Başına 900 TL Ödeme Başladı!

Yaşadığımız son geçim sıkıntısıyla birlikte dar gelirli ailelerin sayısı da artmaya başladı.

A+A-

Geçilmekte zorluk yaşayan dar gelirli ailelerin sayısı, yaşadığımız son hayat pahalılığı ile beraber gittikçe artmaya başladı.

Yaşadığımız son geçim sıkıntısıyla birlikte dar gelirli ailelerin sayısı da artmaya başladı. Yeni ekonomik krizle birlikte özellikle düşük gelirli aileler ve çocuklar için daha ciddi sorunlar ortaya çıkmaya başladı.

Sonuç olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çeşitli alanlarda sağlanan desteklerin miktarı ve kapsamı devam etmektedir. İlkokuldan beri öğrenim gören çocuğa ihtiyaç duyan ailelere ve okul öncesi yaşta çocuğu olan vatandaşlara yönelik aylık destek de genişletildi.

Böylece dar gelirli ve çocuk sahibi olan ve geçilmekte problem yaşayan bütün aileler, 900 TL'ye varan destek ödemeleri ile PTT'den anında bu paraları alabiliyor.

Sosyal yardım ödemeleri başvurusu nasıl yapılır?

Geçinmenin gitgide daha da zor bir hale dönüştü Türkiye'de, sosyal yardım ile destekler ile alakalı aramalar da devamlı artış gösteriyor. Sosyal yardım ödemeleri bin 900 TL'ye çıktığı ve okul öncesi çocuğu bulunan ailelere de verileceği ilan edildiğinden itibaren müracaat işlemlerini nasıl yapılacağına yönelik araştırmalar devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın İl müdürlüklerine müracaat eden aileler, buradan almış oldukları sosyal yardım ödemesi ile alakalı başvuru formu dolduruyor ve daha sonrasında bu başvuru formunu yapılan inceleme sonrasında aile bilgileri ile beraber veriyor ve sosyal yardım ödemelerini PTT aracılığı ile alabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.