1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hükümet kanadından müjde! Elektrik faturalarını 118 TL daha eksik ödemek istiyor musunuz? PTT şubesine gidenler…
Hükümet kanadından müjde! Elektrik faturalarını 118 TL daha eksik ödemek istiyor musunuz? PTT şubesine gidenler…

Hükümet kanadından müjde! Elektrik faturalarını 118 TL daha eksik ödemek istiyor musunuz? PTT şubesine gidenler…

Ülkemizde yaşanan bu zorlu günlerden ötürü hükümet kanadından vatandaşlar için biri birinden farklı destekler sunulmaya devam ediyor. Verilen desteklerden bir tanesi de elektrik fatura destekleri olarak dikkatleri çekiyor. Faturalarını ödemek konusunda ciddi anlamda zorluk çeken vatandaşlar için devlet tarafından 118 TL ye varan elektrik fatura destekleri sunuluyor.

A+A-

Ülkemizde yaşanan bu zorlu günlerden ötürü hükümet kanadından vatandaşlar için biri birinden farklı destekler sunulmaya devam ediyor. Verilen desteklerden bir tanesi de elektrik fatura destekleri olarak dikkatleri çekiyor. Faturalarını ödemek konusunda ciddi anlamda zorluk çeken vatandaşlar için devlet tarafından 118 TL ye varan elektrik fatura destekleri sunuluyor. Desteklerden yararlanmak isteyen vatandaşların sadece PTT üzerinden başvurularını yapmaları yeterli oluyor.

Dar gelirli olan aileler için elektrik destekleri veriliyor. Bu anlarda cihaza bağlı yaşamak zorunda olanlar için de 200 TL daha elektrik destekleri veriliyor. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından ya da sosyal hizmetler müdürlüklerine giderek vatandaşların başvuru yapması yeterli oluyor.

Elektrik tüketim desteği almak için hak kazanan vatandaşlar TC kimlik kartları, elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeteri olacak.

Başvurular nasıl yapılacak?

  1. Güncel elektrik faturaları
  2. Başvuru için hazırlanan dilekçe
  3. Hanede yaşamına devam eden kişilerin kimlik fotokopileri

Belgeleri hazırladıktan sonra başvuru yapmak gerekir. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından ya da sosyal hizmetler müdürlüklerine giderek vatandaşların başvuru yapması yeterli oluyor. Vatandaşlar eğer desteklerden yararlanmak için hak kazanırlarsa da PTT şubelerine elektrik tüketim desteği almak için hak kazanan vatandaşlar TC kimlik kartları, elektrik faturaları ile gitmeleri yeterli olacaktır.

Eğer devlet tarafından verilen destekten daha az fatura gelirse aradaki miktar nakdi olarak verilmez ya da bir sonraki aya devir etmez. Fakat fatura tutarı desteklerin üzerine çıkarsa aradaki farklar kişiler tarafından ödenir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.