1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hükümet kanadından müjde: anında iki maaş birden alabileceksiniz! SGK, SSK, Bağkur, emekli, dul…
Hükümet kanadından müjde: anında iki maaş birden alabileceksiniz! SGK, SSK, Bağkur, emekli, dul…

Hükümet kanadından müjde: anında iki maaş birden alabileceksiniz! SGK, SSK, Bağkur, emekli, dul…

Hükümet kanadından milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman SSK, Bağkur, emekli, dul gibi onlarca kişiyi ilgilendiren detaylar gelmeye başladı. Ülkemizde belirli şartlar ile vatandaşlar birçok ödemeyi alabilecekler. Bu anlarda ek ödeme almak için de belirli şartlara sahi olmak yeterli olacak.

A+A-

Hükümet kanadından milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman SSK, Bağkur, emekli, dul gibi onlarca kişiyi ilgilendiren detaylar gelmeye başladı. Ülkemizde belirli şartlar ile vatandaşlar birçok ödemeyi alabilecekler. Bu anlarda ek ödeme almak için de belirli şartlara sahi olmak yeterli olacak. Kişiler ülkemizde eğer aranan şartları yerine getiriyorsa aynı anda iki maaş alacak…

Hükümet kanadından SGK, SSK, Bağkur, emekli, dul gibi herkesi ilgilendiren açıklamalar geldi. Gerekli şartları yerine getiren vatandaşlardan da en çok kadınlar rahat edecek. Vefat etmiş olan emekli yakınlarının hayatlarını kaybetmeden önce şartları yerine getirdilerse dul ya da yetim aylıkları alabilecekler. Aylık aldıkları kurumlar farklı olursa bir yerine iki maaş birden alabilecekler. Bu nokrada kurumların farklı olması gerekiyor.

İki emekli maaşı…

İki emekli maaşı alma durumları her ne kadar ülkemizde pek bilinmeyen detaylardan bir tanesi olsa bile gerekli detayları bilen kişiler bu şartları yerine getirerek anlık olarak başvuru yapabilecek ve iki maaş birden alabilecekler. SGK kanadından gelen ödemeler sigortalı olarak çalışma hayatındaki prim türlerine göre değişiklik gösterir. SGK kanadından kişiler SSK, Bağkur ya da emekli sandığı olma durumlarına göre ikinci maaşlarını alacaklar. SGK kanadından dul ve emekli maaşı alan bir kadın yetim maaşı da alarak aynı anda üç maaş alabilir. Bunun için her birinin farklı türden prim ödemelerinin olması gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.