1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hemen Kontrol Edin! Paralar Hesaplara Yatırılıyor
Hemen Kontrol Edin! Paralar Hesaplara Yatırılıyor

Hemen Kontrol Edin! Paralar Hesaplara Yatırılıyor

Yüz binlerce kişinin beklediği paralar hesaplara yatırılıyor, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, destek ödemeleri konusunda yeni açıklamalarını yaptı. Derya Yanık, SED ödemeleri konusunda 15 Ekim tarihine kadar tamamlayacağını söyledi…

A+A-

Yüz binlerce kişinin beklediği paralar hesaplara yatırılıyor, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, destek ödemeleri konusunda yeni açıklamalarını yaptı. Derya Yanık, SED ödemeleri konusunda 15 Ekim tarihine kadar tamamlayacağını söyledi…

Çocukların desteklenmesi için ihtiyaç sahibi ailelere her ay yapılan SED yardımı hesaplara yatırılmaya başlanacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık dedi. Ödemeler 15 Ekim tarihi ile tamamlanacak.

Bakan Yanık Açıklama Yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, SED hizmeti konusunda çocukların korunması ve desteklenmesi için aileleri ile bir bütün olmaları kapsamında eğitimlerinin tamamlanacağı destekler sağlanacak. Çocukların toplumsal hayata tutunmaları ve en sağlıklı şekilde katılması için SED ödemeleri her ay ailelerin hesaplarına yatırılıyor. Yaklaşık olarak 170.596.000 TL ödeme yapacaklarını toplam olarak belirtti ve bunları Ekim ayı ile yapılacağını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, SED kapsamı içerisinde ihtiyaç sahibi olan ve gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlara çocukları için ortalama olarak 1259 TL destek verileceğini belirtti. Tüm ödemelerin 15 Ekim tarihine kadar tamamlanacağını bu noktada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık ifade etti.

İhtiyaç Sahiplerine Veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, okulların açılması ile birlikte özellikle çocukların ihtiyaçları için eğitim masraflarının karşılanması konusunda destek verildiğini belirtti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan haneler için çocukların eğitim masrafları konusunda karşılanması için ve eğitim kırtasiye masraflarının karşılanması için geçtiğimiz haftalarda yeni bir desteğin yapıldığını söyledi.

Geçen haftalarda yapılan ödemeler konusunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma SYD vakıflarına toplam olarak 186 milyar TL verildiğini söyledi. Bu ödemeler ihtiyacı olan birçok aileye ulaştı. Bu ödemelerin verilmesi konusunda kişilerin özenle seçilmesi ve gerçekten ihtiyacı olan ailelere yardımların verildiğini belirtti. Bu sebeple başvuru yapan kişilerin öncelikle maddi durumlarına bakıldığını ve çocukları olup olunmadığına bakılmaktadır. Böylece kişiler ödemelerden yararlanabilecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.