1. HABERLER

  2. SSK

  3. EYT 2022 İçin EYT Düzenlemesi İçin Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! 2022 EYT Son Durum Ne?
EYT 2022 İçin EYT Düzenlemesi İçin Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! 2022  EYT Son Durum Ne?

EYT 2022 İçin EYT Düzenlemesi İçin Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! 2022 EYT Son Durum Ne?

EYT hakkında önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Elbette milyonlarca kişi EYT ile alakalı en yeni son duyuru ve haberleri yakından takip ediyor.EYT 2022 İçin EYT Düzenlemesi Açıklandı!

A+A-

Cumhurbaşkanı Gece Açıklama Yaptı. EYT konusunda önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Elbette milyonlarca kişi EYT ile alakalı en yeni duyuru ve haberleri yakından takip ediyor. EYT konusunda siyasi gündem ve çalışma hayatı normal seyrine artık döndü diyebiliriz. Bu kapsamda AK Parti ve MHP'nin de içinde bulunduğu Cumhur İttifakı'nın sistemli bir biçimde yaşlılar ve emekliler hakkında gerekli tüm soruşturmaları başlatmış olduğu ve ilerleme kaydedildiği belirtildi.

Peki EYT'lilerin Yaş Bekleme Zamanı Ne Olacak? Ve Nasıl Kısalacak?
Birçok kişi uzun süreden beri haklı olarak EYT faturasını bekliyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalar ve haberlerde durum giderek ciddileşiyor denebilir. Birkaç EYT formülü üstünde çalışmalar yapılmakta ve uzun süreli çözüm çalışmasında, çeşitli durumların artık geliştiğini söyleyebiliriz.

Geçmişten gelen haberler baz alındığında, EYT sistemini çevreleyen eski endişeler yeniden gözden geçirildi. Bu kapsamda EYT üyelerinin düzenlemelerine AK Parti ile beraber mantıken MHP'nin de katılması öngörülüyor. Yeniden ele alınacak düzenlemeler, mümkün olduğu ölçüde gerçekleştirilecektir.

Düzenlemelerde yer alması beklenen ilk formülün ise, emekliliği dikkate almakta ve 3600 günlük düzenlemesi olan kişiler için erken emeklilik sağlamaktan yana olduğu belirtildi.
Uyarı: 50 yaş üstü bayanlar ve 55 yaş üstü erkeklerin değerlendirildiği söylenenler arasında olup şimdilik kesin bir sonuç mevcut değildir.

Kademeli emeklilik diğer bir EYT formülüdür. Emeklilik için eksik kalan her sene için hesaplanacak %2 ya da diğer maaş kesintilerinin uygulanması Alman modeli olarak kabul gören emeklilik türüdür. Araştırılması gerekli olan bir diğer model ise geçmişte bir hayli ilgi gören ve daha fazla güvenilen Fin modelidir. Finlandiya modelinde, çalışılmayan her sene için maaş farkı ile emekli olma seçeneği elbette mevcuttur.

İLK ÖNCE KİMLER EMEKLİ OLABİLECEK?

EYT'den etkilenen kişiler, son dakika araştırmaları neticesinde çok çeşitli konularda çalışma yapabilmektedir. Yaş koşulu sebebiyle, EYT'nin hızlı bir biçimde benimsenmesi ve uygulanması halinde yüz binlerce kişi derhal emekli olabilmesi tartışılan konular arasındadır. İstihdam edildiği gün başlayan bu süre emeklilik yaşı hesabına eklendiğinde emeklilik yaşının altında olanların derhal emekli olmaları bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum