1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Evde bakım maaşı yatan iller nereler?
Evde bakım maaşı yatan iller nereler?

Evde bakım maaşı yatan iller nereler?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı yatırılıyor. Yeni yıla girmeden önce il il yatırılan maaşlar güncel olarak kontrol ediliyor. Evinde hastası ve ağır engelli kişiler bulunan vatandaşların faydalanabileceği maaşlar her

A+A-

Evde bakım maaşı yatan ve yatmayan iller sorgulanmaya devam ediliyor. Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri tarafından yatırılan ücretler bakıma muhtaç kişiler bulunan için iyi bir ödenek kaynağı oluyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri'ne gerekli belgelerin teslimi sonrasında yapılacak başvuru ile bu maddi destekten faydalanılabiliyor. Peki 24 Aralık evde bakım maaşı yatan iller nereler? Haberimizde, 2019 Evde bakım maaşı yatan ve yatmayan iller listesi sorgulama ekranına dair merak edilenlere erişebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER NERELER?

Türkiye'de 5 milyon hasta, engelli ve bakıma muhtaç yakını olanlara destek sağlanıyor. Bununla birlikte evde bakım maaşı yatan ve yatmayan iller sorgulanıyor. Haberimizde bakım maaşlarına dair merak edilenler yer alıyorEvde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılmaya devam ediliyor. 24 Aralık 2019 itibariyle 42 ilde evde bakım maaşları yatırıldı.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna yanıt bulmanın iki yolu bulunuyor. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet'in "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorMaaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.Ziraat bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI NEDİR?

Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.