1. HABERLER

  2. SSK

  3. Erken Emekli Olmak İstiyorsanız Müjde hemen SGK’ya Koşun! 5500 TL Maaş İle Anında Emekli Olabilirsiniz!
Erken Emekli Olmak İstiyorsanız Müjde hemen  SGK’ya Koşun! 5500 TL Maaş İle Anında Emekli Olabilirsiniz!

Erken Emekli Olmak İstiyorsanız Müjde hemen SGK’ya Koşun! 5500 TL Maaş İle Anında Emekli Olabilirsiniz!

Türk sosyal güvenlik sisteminin ilk örnekleri 1900'lü yılların başlarından itibaren oluşturulmuştur. 1980'lere kadar etkin bir sistem kurulamadı, ancak bu durum 1990'larda sosyal güvenlik sistemi için ciddi sorunlara neden oldu. Erken emeklilik olarak bilinen bu haklardan yararlanabilmek için en önemli konu elbette sigorta başlangıcıdır. Başlangıç ​​tarihi çok önemlidir. Ayrıca 15 ila 20 yıllık...

A+A-

Türk sosyal güvenlik sisteminin ilk örnekleri 1900'lü yılların başlarından itibaren oluşturulmuştur. 1980'lere kadar etkin bir sistem kurulamadı, ancak bu durum 1990'larda sosyal güvenlik sistemi için ciddi sorunlara neden oldu.

Erken emeklilik olarak bilinen bu haklardan yararlanabilmek için en önemli konu elbette sigorta başlangıcıdır. Başlangıç ​​tarihi çok önemlidir. Ayrıca 15 ila 20 yıllık sigortalılık süresi karşılanarak emekli maaşı alınabilmektedir. Türkiye'nin sigorta sistemine baktığımızda, 1999'dan önce herhangi bir yerde sigortalı olarak çalışan vatandaşların 2000'li yıllarda emekli olma olasılıkları daha yüksekti.

Günümüzde halen emeklilikte yaşa takılanlar problemi devam ediyor. Pek çok özel haklar tanınmış olsa da aslında bu durumu taşıyan vatandaşlar 5.000 prim ödemesi gerçekleştirmeleri durumunda emekli olabiliyor. Diğer taraftan 3600 prim günü ödemiş olan bu vatandaşlar 1999 senesi önce siz sigorta girişlerinin olması durumunda anında emekliliğe hak kazanıyor.

Bu hakların yanında aynı zamanda 1999 senesi öncesinde sigortalılığı başlamış olan vatandaşlarının ödemiş olduklarını primlere göre aylık bağlanma oranı çok daha yüksek tutulmaktadır. Bu koşullara taşlarını vatandaşların anında bir Sosyal Güvenlik Kurumu şubesine giderek emeklilik açısından başvuru dilekçesini hazırlaması gerekir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.