1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emeklilere 1225 TL Bayram İkramiyesi Müjdesi! İşte Detaylar
Emeklilere 1225 TL Bayram İkramiyesi Müjdesi! İşte Detaylar

Emeklilere 1225 TL Bayram İkramiyesi Müjdesi! İşte Detaylar

Hükümet tarafından uygulanan Bayram ikramiyesi uygulaması 1225 TL olarak 2020 yılında ki dini bayramlarda da devam edeceği açıklandı.

A+A-

2018 yılından itibaren toplam 4 dini bayramda 4 bin TL bayram ikramiyesi alan emekliler enflasyon oranı ve zamlar sonrasında 1000 TL’lik ikramiyenin arttırılmasını talep ediyorlardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu taleplere daha fazla kayıtsız kalmayarak 2020 yılı için emekli ikramiyelerinde düzenleme yapılacağını belirtmişti. Bu doğrultuda kulislerde 2020 yılı emekli ikramiyelerinin 225 TL artarak 1225 TL olacağı konuşuluyor.

225 TL Zam Beklentisi

Her yıl Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde emeklilerin hesaplarına yatan 1000’er TL’lik ikramiyelerin her yıl yapılan yeniden değerleme rakamları da dikkate alınarak zamlanacağı belirtiliyor.

Eğer emekli ikramiyelerine yapılacak zam için enflasyon rakamları dikkate alınırdan 116 TL gibi bir artış yaşanırken, yeniden değerleme rakamları dikkate alınarak yapılan bir artışta 225 TL gibi bir zam geleceği ifade ediliyor.

Bilindiği gibi bayram ikramiyesi almaya hak kazanan kişiler, ödemenin yapıldığı tarihte SGK'dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı (dul-yetim aylığı) ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri almakta olan kişilere olarak belirtiliyor.

Bu anlamda Emekli ikramiyesi yeni zamlı oranları ile tam emekli ikramiyesi alanlar 1225 TL alacakken dörtte bir oranında emekli ikramiyesi alanlar ise  306 TL gibi bir rakam alacaklar.

Kaynak : Nutuk.com.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.