1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emekli promosyonu 2.750 liraya yükseldi bankalar kesenin ağzını açtı!
Emekli promosyonu 2.750 liraya yükseldi bankalar kesenin ağzını açtı!

Emekli promosyonu 2.750 liraya yükseldi bankalar kesenin ağzını açtı!

SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol sonrasında özel bankalar da promosyon yarışına girdi. Bankaların emekli promosyonu 2 bin 250 liraya kadar çıktı. Emekli promosyon ödemeleri 1 Mart 2020 yılı itibariyle başladı. İşte emekli promosyonu 2020 rehberi...

A+A-

SGK ile Ziraat Bankası arasında yapılacak olan emekliler için banka promosyonu protokolü imza töreni, kurumun konferans salonunda gerçekleştirdi. SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz, "Emekli aylığı 1500 liraya kadar olan emeklilerimize 500 lira, 1500-2 bin 500 lira arasında olan emeklilerimize 625 lira, 2 bin 500 lira üstünde aylık alan emeklilerimize ise 750 lira tutarında promosyon ödenmesi kararını aldık" dedi. Yılmaz ilk promosyonun Ziraat Bankası ile yaptıklarını, özel bankalarla da yakında imzaların atılacağını belirtti. 

ASGARİ EMEKLİ PROMOSYONU 2020 ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

"Bu üç yıllık sürenin sona ermesiyle Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt  Selçuk Hanımefendi'nin talimatları doğrultusunda 2020-2023 dönemi için yeni bir  sözleşme yapılması çalışmalarını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız’’ diyen SGK Başkan  Vekili İsmail Yılmaz, yeni dönem promosyon oranlarını açıkladı.

1500 TL’ye kadar olan emeklilerimize 500 TL,

1500-2500 TL arasında olan emeklilerimize 625 TL,

2500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılması kararlaştırıldı. Ödemeler anlaşmayı müteakiben peşin olarak yapılacaktır.

EMEKLİ PROMOSYONU 2020 ÖDEMELERİ BAŞLADI

Emekli promosyon ödemeleri 1 Mart 2020 yılı itibariyle başladı. Promosyon alabilmek için emeklilerin maaşını aldıkları bankalara gidip 3 geçerli olan promosyon sözleşmesini imzalamaları gerekiyor.

SGK ile Zirrat Bankası arasında imzalanan protokol ile emekli aylığı; bin 500 TL’ye kadar olan emeklilere 500 TL, bin 500-2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL, 2 bin 500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılması kararlaştırıldı.

Vakıfbank’tan promosyon ücretlerine dair resmi bir açıklama yapılmazken Halkbank ve İş Bankası’nın uygulayacağı promosyon ücret tarifesi belli oldu. Halkbank’tan yapılan açıklamaya göre promosyon tutarı; 1.500 TL'ye kadar brüt maaşlarda 500 TL, 1.500 TL-2.500 TL arası brüt maaşlarda 625 TL, 2.500 TL ve üstü brüt maaşlarda 750 TL olacak.

Maaşını İş Bankası’ndan alan emekli ise 750 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabiliyor.

3 YIL TAAHHÜDDE BULUNMASI GEREKİYOR

Emeklilerin promosyon ödemesi alabilmesi için tek şartın maaş aldığı  bankada 3 yıl kalma taahhüdünde bulunması olduğunu dile getiren Yılmaz, belirlenen rakamlar üzerinden, ilk olarak Ziraat Bankası ile promosyon protokolünü bugün imzaladıklarına işaret etti.

Diğer bankalarla protokollerin de hızla imzalanacağını ve kamuoyuyla  paylaşılacağını anlatan Yılmaz, "Az önce Sayın Genel Müdürümüzle konuştuğumuzda  da şunu ifade ettiler, bugün itibarıyla tüm emeklilerimiz müracaat ettikleri  takdirde promosyon bedelleri nakit olarak kendilerine ödenecek." ifadelerini  kullandı.

"HARCAMALARIN HEM BANKA HEM DE KREDİ KARTLARIYLA YAPILMASINI  ÖNERİYORUZ"

Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan ise protokolün  ardından belli bir takvim dahilinde bu ödemelerin tamamının yapılacağına değindi.

Gülcihan, "Bu çalışmalar vesilesiyle ekonomimiz açısından da şunları  söylemek isteriz, özellikle emeklerimizden talebimiz, bankada maaş ödemeleri  alırken mümkün olduğu kadar asgari ihtiyaçlar haricinde nakit yerine kartla  alışveriş yapılması. Harcamaların hem banka hem de kredi kartlarıyla yapılmasını  öneriyoruz. Bir de internet, mobil kanallarının da etkin bir şekilde kullanılması  durumunda yapılacak bütün hizmetlerde emeklilerimizin lehine düzenlemeler  yaparak, taksitlerle, ertelemelerle veya diğer puanlarla ilgili onlara daima  avantajlar sunarak, bankamızda bir 'müşteri' değil 'misafir' olarak ağırlamaktan  çok büyük memnuniyet duyacağız."

Ziraat Bankası ile emekliler arasındaki bağın sürekli bir gönül bağı  ilişkisi olduğunu vurgulayan Gülcihan, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından, emeklilerin aylıkları karşılığında banka  promosyonu alabilmesini sağlayacak protokol, SGK Başkan Vekili Yılmaz ile Ziraat  Bankası Pazarlama Grup Başkanı Gülcihan tarafından imzalandı.

"PEŞİN ÖDENECEK"

Öte yandan Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Gülcihan, bir basın  mensubunun promosyon ödemelerine ilişkin takvime yönelik sorusu üzerine, "Peşin  ödeniyor. Üç yıllık taahhütname alma sürelerine göre, örneğin Nisan 2017'de  taahhütname alınmış, Nisan 2020'de süresi bitiyor. Süresi dolduğu anda gelip  taahhütnamesini veriyor, bunu da internette mobil uygulamadan yapabiliyor." dedi.

Gülcihan, bir başka soru üzerine, emeklilerin kart ürünlerini  kullanmasının taksit yapma, erteleme, puan gibi ciddi avantajlarının bulunduğunu  anımsatarak, sadece emekliler değil bütün vatandaşların kartlı sistemlerle  alışveriş yapmasının ülke ekonomisine kaynak sağlanması açısından faydaları  bulunduğunu sözlerine ekledi.

BANKALARIN EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU TEKLİFLERİ

Emekliye ödenecek promosyon oranlarının belli olmasının ardından özel bankalar da adeta promosyon yarışına girdi. Bizde emekliler için bankaların emekli promosyon tekliflerini ve şartlarını derledik.

Garanti BBVA’dan 1.200 TL'ye varan nakit promosyon

Garanti  BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2 bin 500 lira  arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş  alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.          

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında  imzalanan yeni protokol ile emekli maaşını 3 yıl boyunca  Garanti BBVA'dan alma  taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan 1.200 TL'ye varan nakit  promosyon ödemesi alabilecek.                

Garanti BBVA'dan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, 1.500 liraya  kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2 bin 500 lira arasında emekli maaşı  alanlara 1.000 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit  promosyon ödemesi yapacak.               

Böylece Garanti BBVA, emeklilere ödediği promosyonda yüzde 166'lık  artış gerçekleştirmiş olacak. Maaşını Garanti BBVA'dan alan emekliler, yüzde 0,99  faiz oranlı özel ihtiyaç kredisinden faydalanabilecek.                

Garanti BBVA'lı emekliler, şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil  ve internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA'ya  taşıyabilecek.         

Halkbank'tan emeklilere 750 TL'ye varan promosyon

Halkbank, emeklilere yönelik promosyon ödemesi  uygulaması için Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayarak, emekli  müşterilerine 750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapacağını açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Halkbank'ın promosyon tutarı, 1500  TL'ye kadar brüt maaşlarda 500 TL, 1500 TL-2 bin 500 TL arası brüt maaşlarda 625  TL, 2 bin 500 TL ve üstü brüt maaşlarda 750 TL olacak. Ödemeler tek seferlik  yapılacak, uygulamadan yararlanan emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca Halkbank'tan  alma taahhüdü verecek.

Başvurular Halkbank şubeleri, ATM'leri, İnternet Şubesi ve "0850 222 0  400" DIALOG kanalı aracılığıyla yapılabilecek. Emekli maaşını Halkbank üzerinden  alanlar, 750 TL'ye kadar promosyon ödemesinin yanı sıra yurt geneline yaygın şube  ve ATM ağından maaş tutarının tamamını çekebilme imkanına sahip olacak.

TEB'den emekliler için 2 bin 750 teklif

TEB, 5 Mart tarihi itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  emeklisi olup emekli maaşını taşıyan müşterilerine yönelik başlattığı  kampanya kapsamında, maaşı 1.500 TL'ye kadar olan emekliler 850 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alan emekliler ise 1.125 TL promosyon avantajından yararlanacak. Emekli maaşı 2.500 TL üzeri olan  emekliler ise 1.250 TL promosyon alabilecek. Kampanyadan yararlanmak  isteyen emeklilerin TEB'de en az iki adet aktif otomatik fatura ödeme  talimatı olması veya kampanya dönemi içinde en az iki yeni otomatik  fatura ödeme talimatı vermesi ve ayrıntılı bilgi için TEB şubelerine  başvurması gerekiyor.

Ayrıca TEB, yakınlarına tavsiye ederek TEB Emekli Bankacılığı  Ailesi'ne katan müşterilerine de kişi başına 150 TL, toplamda  1.500TL'ye varan ödeme yapıyor. Böylece, emekli maaşı 2.500 TL  üzerinde olup maaşını TEB'e taşıyarak 1.250 TL almaya hak kazanan  emekliler, 10 emekliyi TEB Emekli Bankacılığı Ailesi'ne katarak toplam  2.750 TL'ye varan promosyondan yararlanma imkanına sahip olacak.

Emekli müşterileri için özel müşteri hizmeti hattı da kuran TEB,  emeklilerin bu hattan ve internet bankacılığından yapacakları EFT ve  havale işlemlerinden ücret almıyor. TEB şubelerinde öncelikli hizmet,  kredi kartı ücret muafiyeti, günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli  Hesap ile birikimlerine yüksek faiz ve ATM'lerden yüksek çekim limiti, TEB'in emeklilere özel paketinde yer alan diğer hizmetler arasında yer  alıyor.

Mevcutta TEB'den emekli maaşını alan müşteriler ise, Mart ayı  içerisinde TEB kredi kartlarına başvurusu yapması durumunda onaylanan  kredi kartları ile yapacakları market harcamalarında 30 Haziran  tarihine kadar 150 TL'ye varan indirime de hak kazanıyor.

ING BANK

ING Türkiye, emekli maaş müşterilerine özel kampanyada TEB gibi 2.250 TL'ye varan promosyon imkanı sağlıyot. ING'li emekli müşteriler, yeni kampanya kapsamında 450 TL'ye varan nakit promosyona ek olarak; Turuncu Ekstra ile 750 TL harcama yaptıkları her ay için 50 TL nakit promosyon alacak. Böylelikle 3 yıl için ek 1.800 TL promosyon; toplamda ise 2.250 TL'ye varan nakit promosyon fırsatı sunulacak.

Emekli ING'liler ayrıca Turuncu Ekstra programı kapsamında Turuncu Hesap'taki birikimlerinde alt tutar ve vade kısıtı olmaksızın ayrıcalıklı faizden yararlanabilecek, internet ve mobil bankacılıktan yapacakları para transferlerine de herhangi bir ücret ödemeyecek.

QNB FİNANSBANK emekli promosyonu

QNB Finansbank da maaşını taşıyıp bir bankacılık ürününü kullananlara bin 250 liraya varan promosyon ödeyecek.

Şekerbank 2.100TL'ye emekli promosyonu

Şekerbank, aylığını Şekerbank’a taşıyan emeklilere 3 yıllık taahhüt karşılığında maaş tutarlarına göre 375 ila 450 TL arasında promosyon veriyor. Aylığını Şekerbank’a taşıyan emekliler iki otomatik ödeme talimatı verdiğinde 150 TL, 10 adet müşteri ile sınırlı olmak üzere yönlendirdiği her yeni emekli için de 150 TL olmak üzere toplam 1.500 TL promosyona hak kazanıyor. Bu şekilde maaşını Şekerbank’a taşıyan emekliler toplamda 2 bin 100 TL’ye kadar nakit promosyon kazanabiliyor.

HALKBANK emekli promsoyonu teklifi ne kadar

Maaşını Halkbank’tan alan emeklilere yönelik promosyon ödemesi uygulaması için Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan Halkbank, emekli müşterilerine 750 liraya varan promosyon ödemesi yapacağını açıkladı.

Halkbank’tan yapılan açıklamada, promosyon tutarının bin 500 liraya kadar brüt maaşlarda 500 lira, bin 500 – 2 bin 500 lira arası brüt maaşlarda 625 TL, 2 bin 500 TL ve üstü brüt maaşlarda 750 lira olacağı bildirildi.

Tek seferlik yapılacak ödemelerde, uygulamadan yararlanan emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca Halkbank’tan alma taahhüdü verecek.

Yapı Kredi emekli promosyon 2020

Emekli maaşlarının yatırılması için 31 Mart 2020'ye kadar Yapı Kredi'yi tercih eden müşterilerine özel hazırlanan yeni kampanya ile 3 sene maaşlarını Yapı Kredi'den alma taahhüdü veren emekliler 1.000 TL'ye varan nakit promosyon kazanıyor.

Emeklilik Paketi ile Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve ATM'lerden yapılan havalelerde de ücret muafiyeti sunuyor. Ek olarak, ücretsiz düzenli ödeme talimatı verebilen emekli maaş müşterileri, TL birikimlerine özel 6 ay hoş geldin faizi alırken, bireysel ihtiyaç kredilerini kendilerine özel indirimli oranlarla kullanabiliyorlar. Öte yandan Yapı Kredi, emekli müşterilerine özel olarak sunduğu Medline acil sağlık hizmeti üyeliği ile doktorlu kara ambulansı ve telefonla tıbbi danışmanlık hizmetlerini de 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sağlıyor.

Türkiye İş Bankası emekli promosyonu

2020/2023 dönemi için SGK ile yapılan anlaşma doğrultusunda ilk maaşını İş Bankası’ndan alan ya da mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerine;

- 3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri halinde,

- İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesinin ardından, promosyon ödemesi yapılır. 

2020/2023 ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı üzerinden hesaplanır. Yani; 

- 1.500 TL’den düşük maaşlar için 500 TL,

- 1.500 TL - 2.500 TL arası maaşlar için 625 TL,

- 2.500 TL ve üzerinde maaşlar için 750 TL olarak ödeme yapılır. 

Promosyon ödemelerini; emekli maaşı almakta olan kişiler başvuru tarihinden itibaren 3 iş günü içinde, ilk kez maaş alacak olanlar ise ilk maaş ödemesi takiben 3 iş günü içerisinde alırlar.

Denizbank emekli promosyonu

Emekli maaşını DenizBank’tan 3 yıl süre ile alma sözü veren emeklilerimiz 750 TL’ye varan nakit promosyon kazanıyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler