1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Devlet'ten Dar gelirliye kira yardımı başladı, 1500 TL nakit verilecek! Metrekare ölçüsüne göre yükselecek!
Devlet'ten Dar gelirliye kira yardımı başladı, 1500 TL nakit verilecek! Metrekare ölçüsüne göre yükselecek!

Devlet'ten Dar gelirliye kira yardımı başladı, 1500 TL nakit verilecek! Metrekare ölçüsüne göre yükselecek!

Türkiye ekonomik durumda burhan dolu günler geçirirken dar gelirli aileler kiralarını bile ödemekte güçlük çekiyor. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde ev almayı bırakın ev kiralamak bile hayal haline dönüştü. Bu konuda devlet nihayet üstüne düşeni yapıyor ve dar gelirli ailelere kira yardımı vermeye başlıyor. T.C. vatandaşı olan herkese 1500 TL kira yardımı ödenecek.

A+A-

Türkiye ekonomik anlamda burhan dolu günler geçirirken dar gelirli vatandaşlar kiralarını bile ödemekte güçlük çekiyor. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde ev almayı bırakın ev kiralamak bile hayal haline dönüştü. Bu konuda devlet nihayet üstüne düşeni yapıyor ve dar gelirli ailelere kira yardımı vermeye başlıyor. T.C. vatandaşı olan herkese 1500 TL kira yardımı ödenecek.

Koronavirüs pandemisi ve hemen ardından başlayan büyük ekonomik kriz nedeniyle Türkiye’de her vatandaş zor günler geçirmeye başladı. Özellikle büyükşehirlerde ev ve kira fiyatları o kadar çok arttı ki neredeyse insanlar ev tutamayacak hale gelmeye başladı. Devletin sağlayacağı yardımlar vatandaşlar için çok önemli. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da bu konuda elini taşın altına koyuyor.

Elektrik faturası yardımı, gıda ve yakacak yardımı, eğitim yardımının yanı sıra dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara barınma yardımı da veriliyor. Yani bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi olan herkese her ay düzenli olarak kira yardımı imkanı sağlanıyor.

Devlet el attı! Dar gelirliye kira yardımı başladı, 1500 TL nakit verilecek, metrekare ölçüsüne göre artacak. Sosyal devlet olmanın hakkını veren ve dar gelirli ailelerin elinden tutan devlet, başvuru yapması halinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1500 TL’ye Varan nakit kira yardımı desteği sağlıyor. Fark sorular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılabiliyor. Dar gelirli olduğunu kanıtlayan herkes bu imkandan faydalanabilirken kira yardımı 12 ay boyunca devam ediyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.