1. HABERLER

  2. KREDİ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Başvuru yapanlara 100 Bin TL kredi verilecek…
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Başvuru yapanlara 100 Bin TL kredi verilecek…

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Başvuru yapanlara 100 Bin TL kredi verilecek…

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan gelen açıklamaya göre başvuranlar için faiz ödemesi olmadan gerekli şartları yerine getirmeleri koşulunda 100 bin TL kredi destekleri verilecek.

A+A-

Resmi gazetede Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan gelen açıklama yayına alınırken eğer verilen kredi amacı dışında kullanılmış olduğu tespit edilirse ona göre bir yaptırım uygulanacak…

Halk bankası...

Halk bankası tarafından esnaflar için yüzde elli indirimli olarak kredi fırsatları geliyor. Fakat vatandaşlar için bir şart koyuldu. Kredi alan vatandaşlar kredi aldıktan sonra döviz alımı yapmayacaklar. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan gelen açıklamanın resmi gazetede yayına alınmasının ardından eğer bu durum tespiti söz konusu olursa kredi gelir kaybı olarak uygulamasından men edilmiş olacak.

Esnaf ve sanatkarlara özel olarak verilecek ekonomik destek kredisi için aranan şartlara uygun olanlar için 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile uygulamaya geçirildi.

Sanat değeri artık kayıp olmaya başlamış olan el dokuma işlerinden bakır işlemelere, ahşap oyma işerinden ahşap baston yapımına kadar birçok alanda sanat eseri ile ilgilenmeye devam eden vatandaşlar için faiz indirimleri yüzde yüz olarak verilecek.

100 bin TL kredi…

KESGEB kapsamında yer alan girişimcilik eğitimlerinde katılım sağlayanlar için 30 yaşını geçmemiş girişimcilere özel 100 bin TL faizsiz kredi uygulaması olacak. 2020 yılında sunulan kredi paketleri eğer 2021 yılına devir etmişse onlara da yüzde yüz faiz indirimi yapılacak. Kredi kullanmak isteyenler için esnaf ve sanatkar olarak görev alan vatandaşların çalışma durumunda yer alması gerekir. Alınan kararların ardından son bir sene içerisinde ticari faaliyetleri yer alanlar için ya da vergi mükellefiyetleri sonlandırma işlemi yapanlara kredi verilmeyecek.

Taahhüt istenecek…

Hükümet tarafından alınan karara göre geçtiğimiz yıllarda alınan karardan bağımsız bir şekilde kredi çekenlerin amaç dışı kullanımlarına engel olmak için yeni eklemeler geldi. Kredi alacak kişilerin döviz, kıymetli maden alımları, farklı finansman işlemleri sırasında vadeli mevduatta taahhüt istenecek. Amacın dışında kullanımlar olduğu fark edilirse gelir kaybı uygulaması olacak ve normal kredi ödeme seçenekleri yapılması söz konusu olacak.

Sanat değeri artık kayıp olmaya başlamış olan el dokuma işlerinden bakır işlemelere, ahşap oyma işerinden ahşap baston yapımına kadar olan işler için yüzde yüz oranında indirimler uygulanacak. İş bulmanın zorlu olduğu anlarda kendi işlerini patronu olabilmesi için kaliteli ve keyifli bir iş olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum