1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bayram öncesi dev ödeme! Büyük müjde Her hane başına 1.300 TL veriliyor: Pazartesi PTT’den alabilirsiniz
Bayram öncesi dev ödeme! Büyük müjde Her hane başına 1.300 TL veriliyor: Pazartesi PTT’den alabilirsiniz

Bayram öncesi dev ödeme! Büyük müjde Her hane başına 1.300 TL veriliyor: Pazartesi PTT’den alabilirsiniz

Özellikle çocuklu aileler için devlet tarafından başlatılan destek ödemeleri. Bu nafaka ödemeleri Aile Bakanlığı aracılığıyla yapılır. Bakanlıktan destek ödemeleri hız kesmeden devam ederken, çocuklu ailelere bayram öncesi toplam 1300 lira verilecek. Bu noktada aileye 300, 400 ve 600 lira ödeniyor. Ödeme almak isteyen vatandaşlar paralarını almak için PTT'ye gidebilecek. çocuklu ailelere para...

A+A-

Özellikle çocuklu aileler için devlet tarafından başlatılan destek ödemeleri. Bu nafaka ödemeleri Aile Bakanlığı aracılığıyla yapılır. Bakanlıktan destek ödemeleri hız kesmeden devam ederken, çocuklu ailelere bayram öncesi toplam 1300 lira verilecek. Bu noktada aileye 300, 400 ve 600 lira ödeniyor. Ödeme almak isteyen vatandaşlar paralarını almak için PTT'ye gidebilecek.

çocuklu ailelere para

PTT'den para almak isteyen vatandaşlar kimliklerini kullanarak işlemlerini başlatacak. Başvuru koşullarını sağlayan aileler başvuruları onaylandıktan sonra başvurularını yapacak ve paralarını alacaklardır. Bu para çocuklu ailelere verilecek.

Çocuklu ve çocuksuz vatandaşlara, hasta ve engelli vatandaşlara maddi imkanlarla destek ödemeleri yapmaya devam edin. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bir açıklama yaptı. Bu nedenle doğum parası verilmektedir. Türk vatandaşlarının alabileceği bu ödemeler PTT tarafından alınabiliyor.

PTT’DEN PARANIZI ALIN

Çoklu doğum yardımı kapsamında da 2 ayda bir ödeme yapılabiliyor. Yarım parasını almak isteyenlerin 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapmış olması gerekiyor. Şartları taşıyor, tarih şartını karşılıyor ve çocuğunuz varsa başvuru yapabilir ve PTT’den paranızı alabilirsiniz.

ÖDEME DETAYLARI

Çocuk sahibi olan vatandaşlara devlet tarafından ödeme yapılıyor. Bu noktada birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve üçüncü çocuk için 600 TL Aile Bakanlığı tarafından hak sahiplerinin hesabına yatıyor.

ARANAN ŞARTLAR

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru şartları açıklandı. Aranan şartlar şu şekilde ifade edildi:

Doğum yapan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahibi olması gerekir.

Çoklu doğum yardımı Yardım almak için annenin bizzat başvuru yapması şarttır.

Bu yardım 15.05.2015 tarihinden sonra yapılan doğumlar için geçerlidir.

Ölü olarak gerçekleşen doğumlarda bu yardım yapılmaz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.