1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 4/D’li Taşeron İşçileri ve Sözleşmeli Personelde Kritik Tarih
4/D’li Taşeron İşçileri ve Sözleşmeli Personelde Kritik Tarih

4/D’li Taşeron İşçileri ve Sözleşmeli Personelde Kritik Tarih

31 Aralık'ta belediyelerdeki birçok sözleşmeli personelin işini kaybedeceğini söyleyen Ali Yalçın, "Bir an önce adım atılmalı ve bir an önce 31 Aralık gelmeden, 31 Mart'tan 31 Aralık'a kadar süreci kapsayacak şekilde yasal düzenleme çıkarılarak, bu insanl

A+A-

31 Aralık'ta belediyelerdeki birçok sözleşmeli personelin işini kaybedeceğini söyleyen Ali Yalçın, "Bir an önce adım atılmalı ve bir an önce 31 Aralık gelmeden, 31 Mart'tan 31 Aralık'a kadar süreci kapsayacak şekilde yasal düzenleme çıkarılarak, bu insanların ekmeği, işi korunmalı. Bu görev siyasettedir, hükümettedir." dedi. İşte o açıklama.

Sözleşmeli personel ve taşeronda 31 Aralık açıklaması.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 'dan önemli açıklamalar geldi. Yalçın yaptığı açıklamada sözleşmeli personeller ile taşeron işçilere değindi ve 31 Aralık detayına dikkatleri çekti.

Devletin kendileri için işveren olduğunu söyleyen Yalçın açıklamasında şunları söyledi:

"Devlete karşı cümle kuruyor oluşumuz, eylem yapıyor oluşumuz devleti değersizleştirmek değildir, devletin kıymetini artıracak, adil bir devleti tesis etmek içindir. Onun için devletin bize ücret borcu var, bizim millete hizmet borcumuz var. Tüm mekanizmalarımız, devletin çalışana ücret borcunu ödemesine yönelik fikir teatisinin yapıldığı, beyin fırtınasının olduğu ve müzakerelerin yürütüldüğü mekanizmalardır. Onun için devlet, kamu görevlisi için işverendir aynı zamanda. İşveren düşmanlığı yapmayız."

BELEDİYELERDE SORUN VAR

Kamu bünyesinde çalışam sistematiğinin çeşitlenirken sorunun daha da arttığını ifade eden , bunun çok daha karmaşık bir sistem ortaya koyduğunu ifade eden Yalçın, belediyelerde de ciddi sorunlar olduğunu ifade etti.

Yalçın yaptığı açıklamada , 31 Aralık günü belediyelerde sözleşme yenileme günü olduğunu söyledi ve "Belediye başkanı değişti, emekçinin tamamı ezildi. Biz devletin memuruyuz, belediye başkanının, siyasi partinin falan memuru değiliz." ifadelerini kullandı.

alçın sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Arkadaşlarımız kara kara düşünüyorlar. 31'inde iş akitleri feshedilecek. Emekçinin hukuku korunmalı. Biz emekçiyiz, biz alın teriyle kazanan, helal ekmek getirmek üzere çalışan insanlarız. O yüzden bir an önce adım atılmalı ve bir an önce 31 Aralık gelmeden, 31 Mart'tan 31 Aralık'a kadar süreci kapsayacak şekilde yasal düzenleme çıkarılarak, bu insanların ekmeği, işi korunmalı. Bu görev siyasettedir, hükümettedir. Bu arkadaşlarımızı güvencesiz bir şekilde sokağa bırakmak doğru değil."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.