1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. 3600 EK Gösterge Düzenlemesi İçin Son Viraja Girildi! Kim Ne Kadar Maaş Alacak İşte Cevabı...
3600 EK Gösterge Düzenlemesi İçin Son Viraja Girildi! Kim Ne Kadar Maaş Alacak İşte Cevabı...

3600 EK Gösterge Düzenlemesi İçin Son Viraja Girildi! Kim Ne Kadar Maaş Alacak İşte Cevabı...

3600 ek gösterge taslağı netleşmeye başladı. Bakan Bilgin'in açıklamasına göre Ek gösterge çalışması Mayıs ayında TBMM'ye gelecek. Peki kim ne kadar ek gösterge alacak? İşte bütün ayrıntılar...

A+A-

3600 ek gösterge çalışması için son düzlüğe girildi. Ek gösterge düzenlemesi yapılan hükümet ve Memur-Sen yetkilileri arasında yapılan toplantıların ardından Mayıs ayında tamamlanacak ve Meclis'e gelecek. Son dönemde milyonlarca memur, emekli ikramiyeleri ve maaşları için belirleyici olacak '3600 ek gösterge taslağı' konusunda araştırmalarını sıklaştırmıştı. Sabah Gazetesi memurlar üzerinde çalışılan ek gösterge taslaklarından birine ulaştı.

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ İÇİN SON VİRAJ!

Ek gösterge konusunda çalışmalar hızla devam ediyor. Hizmet kollarında yetkili sendikaların ek gösterge konusunda talepleri masaya yatırıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve bürokratlar katıldı. Hizmet kollarından sonra Memur-Sen'in tüm unvanlar bazındaki ek gösterge ve yansıtma oranlarına ilişkin talepler aynı komisyonca dinlendi.

MEMUR-SEN NELER TALEP ETTİ?

Memur Sen; Ek gösterge artışı noktasında bütüncül bir puan artışı yanında unvan, görev ve kadro itibariyle ilave artış yapılacak ve ilk defa ek gösterge hakkından yararlanacak kadroların ek gösterge oranlarının belirlenmesini ve yansıtma oranlarının artırılmasını talep etti.

3600 EK GÖSTERGE İÇİN ÇOK ÇEŞİTLİ TASLAKLAR HAZIRLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bürokratları sendikalardan gelen talepleri rapor haline getirdi. Şimdi de Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı sendikaların talepleri doğrultusunda çok çeşitli alternatif çalışmalar hazırlıyor.

SENDİKALAR 10 MAYIS'TA BİR ARAYA GELECEK

Sabah'ta yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Memur-Sen 10 Mayıs'ta son görüşmeleri yapmak üzere bir araya gelecek. Bu toplantıda son istişare görüşmelerin yapılması bekleniyor.

EK GÖSTERGE SORUNU TARİHE KARIŞACAK

Ek gösterge konusu, kamu personel sisteminde yaşanan ek göstergelere ilişkin çalışma barışını bozmadan, kadro unvanı, görevin önemi, sorumluluk düzeyi ve hiyerarşik yapı eksenli kamu personelinin geneline yönelik bütüncül bir çalışma içerisinde ele alınıp kademeli geçiş ile değerlendirilecek. Son bilgilere göre tüm unvanlar gözden geçiriliyor. Herkes beklentilerin farkında Bazı unvanların ek gösterge cetvelinde yerleri değişecek. Bazı unvanların ek gösterge rakamları en az 600 artacak Bazı unvanlarda kadro unvanı, görevin önemi, sorumluluk düzeyi ve hiyerarşik yapı gözetilerek daha fazla artırılacak. Bu açıklamalar çerçevesinde kademeli geçişte masa da. Sendikalar ile Bakanlık temsilcilerinde hakim olan görüş ek gösterge konusundaki sorunu tarihe gömmek.

KİM NE KADAR EK GÖSTERGE ALACAK?

Bakan Yardımcısı, Diyanet İşleri Başkanı Başbakanlık Müsteşarı: 8 binden 8 bin 600'e

Milli Güvenli Kurulu Genel Sekreteri Müsteşarlar: 7 bin 600'den 8 bine

AFAD Başkanı, Gelir İdaresi Başkanı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanı, SSK Başkanı, TÜİK Başkanı, Türkler ce Akraba Topluluklar Başkanı: 7 binden 7 bin 600'e

GAP İdaresi Başkanı, Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanı vb: 6 bin 400'den 7 bine

Başbakan Müşavirleri, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirleri vb: 5 bin 300'den 6 bine

Bölge il Müdürleri, Bakanlık il müdürleri: 2 bin 200'den 3600- 4 bin 200'e artış yaşanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.