1. HABERLER

  2. DEVLET YARDIMLARI

  3. 15 Ekim’de Devlet Desteği Hesaplara Yatıyor! Cumhurbaşkanı Duyurdu
15 Ekim’de Devlet Desteği Hesaplara Yatıyor! Cumhurbaşkanı Duyurdu

15 Ekim’de Devlet Desteği Hesaplara Yatıyor! Cumhurbaşkanı Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödeme bekleyen vatandaşlarla alakalı yeni talimatını verdi, verilen talimatla beraber 15 Ekim tarihinde devlet desteği hesaplara yatırılıyor…

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödeme bekleyen vatandaşlarla alakalı yeni talimatını verdi, verilen talimatla beraber 15 Ekim tarihinde devlet desteği hesaplara yatırılıyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ödeme bekleyen vatandaşlar için yeni talimatını verdi, 15 Ekim tarihinde toplamda 1.797 TL hesaplara yatıyor. Bu devlet desteğinden yararlanan kişiler başvuru yapmak istedikleri ekranlar açıldı. Kişiler söz konusu başvurularda aranan şartları yerine getirmek zorundalar. Zor zamanlardan geçen Türkiye vatandaşları sosyal destek ödemelerinden yararlanmaya başladılar. Devlet tarafından ihtiyacı olanlara verilen destek hakkında kişiler sıkıntılı günleri bir nebzede olsun atlayabilecekler.

Başvuru Yapan Kişilere 15 Ekim Desteği Veriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdiği talimatlarda beraber 15 Ekim tarihini işaret etti. 15 Ekim 2021 tarihi ile birlikte ödemeler başlıyor, başvurusunu yapmayan vatandaşlar için başvuru ekranı açık olarak duruyor. Sosyal yardımlara ihtiyacı olan kişiler hızlı bir şekilde bu desteklere başvuru yapabilecekler.

Sosyal devlet anlayışını uygulayan devlet aynı zamanda her ay evde bakım maaşı adı verilen ödemeleri düzenli bir şekilde yapıyor.Vatandaşlar engellilik, yaşlılık gibi pek çok maaş alabiliyorlar. Fakat bakım aylığı alma konusunda bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kişiler devlet desteğinden yararlanmak istediği zaman düzenli olarak her ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeme alabilecekler. Bakıma muhtaç olan vatandaşlar engelli ve yaşlı vatandaşların ailelerine yapılan desteklerle pek çok aile yararlanabiliyor. Kişiler başvurulardan yararlanmak istedikleri zaman öncelikle dar gelirli olma şartını yerine getirmeliler. Eğer aileler dar gelirlilerse ve bakıma muhtaçlarsa bu durumu belge veya rapor ile sunmalılar.

Evde Bakım Maaşı Kaç TL?

Evde bakım maaşlarından yararlanmak isteyen kişiler evde bakım maaşının ne kadar olduğunu merak ediyor, 2021 yılı ile ödenecek tutar hakkında iki yılda bir zam yapılıyor. Evde bakım parası konusunda son yapılan değişiklikler gündeme geliyor. Son zam 2021 Temmuz ayı ile gerçekleştir ve yeni zamla beraber toplam ödeme tutarı 1.797 TL tutarında oldu. Ödemeler ise her ayın 15 ile 30 arasında yapılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.