1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yanık Tedavi Birimleri Hakkında Son Gelişme
Yanık Tedavi Birimleri Hakkında Son Gelişme

Yanık Tedavi Birimleri Hakkında Son Gelişme

Sağlık Bakanlığı hastanelerine yönelik yanık tedavi birimleri gündeme gelen bir konudur. Son gelişme ise yönetmeliktir.

A+A-

Evet, Sağlık Bakanlığı hastanelerine yönelik olan Yataklı Sağlık Tesislerinde yanık tedavi birimlerinin kurulması ve işleyiş hakkında yönerge ile hizmet verilen yanık tedavi birimlerinin bu kapsamda kamu ve diğer anlamda bağlayıcı şekilde hizmet vermesi yönünde bir yönerge oluşturuldu. Bu sayede hizmet almak isteyen ve hizmet sunacak olan kişilerin hukuki anlamda da nasıl hareket edecek olduğu yönünde net şekilde işlemlerin ortaya konması sağandı. Pek, diğer detaylar neler?

Yönetmelik Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yanık tedavi birimleri hakkında yönetmelik Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu şekilde hem amaçlanan hizmetin hem de ne şekilde sunulacak olduğu yönünde detaylı bir açıklamanın olması da söz konusu. Yanık tedavi birimleri hakkında yönetmelik Resmi Gazetede yayımlanarak kayda geçti.

Yönetmeliğin Amacı

Yataklı sağlık tesisleri tarafından verilen yanıt tedavi hizmetleri kapsamında güncel ihtiyaç ve beklentilere göre hareket etmek amaçlanıyor. Acil travma birimlerinin personel ve hizmet kıstasının, fiziki şartların ve diğer tüm detayların resmi şekilde belirlenerek en iyi şekilde hizmet vermesi hedefleniyor. Yürürlük kapsamında hareket edilerek, sorunsuz şekilde hizmet verilmesi hedeflenerek bu şekilde ortaya sunulmuştur. Yönetmelik amacı kapsamında hizmet almak isteyen kişilerin birimlere başvurusunu yapması yeterli olacaktır. Hizmet anında sağlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.