Sağlık Bakanlığı'ndan Berfin’e Tam Destek

Sağlık Bakanlığı'ndan Berfin’e Tam Destek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca asit saldırısı sonucun da yüzü yanan ve ölümden dönen Berfin Özek’e her türlü sağlık desteğini sunacaklarını açıkladı.

Ülkemizde kanına yönelik her gün başka bir şiddet haberi geliyor. Toplumda bu konuda oldukça büyük bir tepki oluşurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde uğradığı asit saldırısı sonucu yüzü fena halde yanan ve ölümden dönen Berfin Özek’e olan desteğini sosyal medya paylaşımı ile duyurdu. 

Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda Berfin Özek’in tedavi sürecini bizzat yakından takip ettiğini belirtti. Bu destek paylaşımı ise sosyal medyada kısa sürede büyük bir taktir topladı. Özellikle Sağlık Bakanının bizzat bu konu üzerinde durması ve paylaşım yapması kadına şiddete yönelik devletin bakış açısını yansıtması açısından son derece önemli olduğu ifade ediliyor.

Talihsiz Kadına Her Türlü Destek Sunulacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter sosyal medya platformundan kendi şahsına ait hesabından gerçekleştirdiği paylaşımda, Hatay’ın İskenderun ilçesinde uğradığı asitli saldırı sebebiyle yüzü yüksek oranda yanan ve ölümden dönen Berfin Özek’in tedavisi sürecini çok yakından takip ettiklerini ve bakanlık olarak en iyi tedavi olanaklarını sunduklarını belirtti.

Bakan Koca paylaşımını devamında talihsiz kadının sadecetedavi süreci ile ilgili değil, aynı zamanda hukuk mücadelesinde de Berfin Özek’e her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Paylaşımın sonunda iseen büyük temennileri olarak suçluların hak ettikleri en yüksek cezayı alması olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.