1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Her Okula Bir Sağlık Personeli Geliyor!
Her Okula Bir Sağlık Personeli Geliyor!

Her Okula Bir Sağlık Personeli Geliyor!

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma ile birlikte her okulda bir sağlık personelinin görevlendirilmesi amaçlanıyor.

A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendi bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak bir proje noktasında birlikte çalıştıklarını ifade etti. Bu projenin temelinde ise okullarda mutlak suretle bir sağlık personelinin bulunma gerekliliğinin yattığı ifade ediliyor. 

Sağlık Bakanı Koca; Proje kapsamında ilk etapta kapasite anlamında belirlenen seviyelere ulaşmış her okulda bir sağlık personeli görevlendirileceğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda görevlendirilecek olan sağlık personelleri, okullardaki oluşan çeşitli kazalara ilk müdahaleyi gerçekleştirecek olup, doktor ve ambulans gibi acil sağlık ekiplerinin hızlı hızlı bir koordinasyon kurulmasını sağlamakla görevli olacağı ifade edildi. 

Uygulama 2020 Yılında Hayata Geçecek

Konu ile ilişki açıklamaların devam ettiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; gerçekleştirilmesi düşünülen proje ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini belirterek, 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde bu uygulamanın hayata geçirileceği belirtti. “Konu ile ilgili planlamayı ve ilk kapsamda hangi okullarda bu uygulamanın gerçekleşeceği ise Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile birlikte belirleneceği açıklandı.

Çalışmaların son derece hızlı ilerlediğini belirten Sağlık Bakanı 1 yıldan da kısa bir süre içerisinde bu konunun yasal alt yapısı da hazırlanarak uygulamaya geçileceğini açıkladı. Daha sonraki süreç içinde uygulamanın tüm okullara yönelik olarak geliştirilmesi planlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.