Midesinden Çıkarılanlar Herkesi Şok Etti

İzmir Bornova’da yaşanan vakada 41 yaşındaki hastanın midesinden 680 gram metal parça çıkarılmasından kısa bir süre sonra hastanın yoğun bakımda yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Midesinden Çıkarılanlar Herkesi Şok Etti
Midesinden Çıkarılanlar Herkesi Şok Etti Mehmet Demirbilek | E-posta: mehmet@nutuk.com.tr

Bu oldukça ilginç konu ile ilgili elde edilen bilgilere göre, İzmir Bornova ilçesinde yaşayan 41 yaşındaki E.D. isimli bir adam, yoğun karın ağrısı şikâyetiyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ailesi tarafından kaldırılıyor.

Hastanın röntgen filmini çeken doktorlar, şahsın midesinde 200'e yakın 680 gram ağırlığında metal parça bulunduğunu görünce oldukça şaşırıyorlar. Vakit kaybetmeden müdahale edilen hastanın durumum ilerleyen dakikalarda daha da kötüleşince acil bir şekilde ameliyata alınıyor.

Hastanın röntgen filminde tespit edilen metal cisimler yaklaşık 3 saat süren başarılı bir operasyon ile alınıyor. Ameliyatın ardından durumu ciddiyetini koruyan hasta yoğun bakıma kaldırılmasına rağmen ameliyat öncesi yaşadığı metal zehirlenmenin etkisiyle hayatını kaybediyor.

Ölüm Sebebi Metal Zehirlenmesi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel, yaşanan bu oldukça ilginç olay ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hasta hali hazırda hastanenin Psikiyatrik rahatsızlığı olan bir kişi olduğunu belirtti.

Bu psikiyatrik rahatsızlıklar nedeniyle hastanın çeşitli metaller, mıknatıslar yutmuş olduğunu ifade etti. Bu doğrultuda hastanın midesinden yaklaşık 680 gram metal çıkarıldığını açıkladı.

Ameliyatın son derece başarılı geçmesine rağmen hastanın midesinde uzun süre kalan bu metallerin zehirlenmeye sebep olduğunu açıkladı. Bu metallerin sebep olduğu toksik zehirlenmeden dolayı hastanın tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Sinema Tarihinde Bir İlk Yaşanacak!
Türk Sinema Tarihinde Bir İlk Yaşanacak!
Mahkeme Çağla Şikel’i Haklı Buldu!
Mahkeme Çağla Şikel’i Haklı Buldu!