1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. E-Sigara Raporu Erdoğan’a Sunulacak
E-Sigara Raporu Erdoğan’a Sunulacak

E-Sigara Raporu Erdoğan’a Sunulacak

Elektronik sigara ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra gündemde kalmaya devam ediyor.

A+A-

‘‘Onda da nikotin var, onda da aynı numara var’’ açıklaması ile E-sigara raporu Erdoğan’a sunulmalı fikirleri doğdu. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikalar Kurulu, e-sigara ile alakalı araştırmaların yapılmasını da sağlamış oldu. İşte detaylar…

Toplantı Yapıldı

Konuyla alakalı çalışmaların gerçekleşmesi için Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplantı yapıldı. Öğretim üyeleri, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Sağlığa Evet Derneği Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı Güner de toplantıya katıldı.

Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu konuşmasında;

‘‘Sıvı veya tütün içerikli elektronik sigaralar tüm dünyada çağın en büyük halk sağlığı sorunlarından biridir. Cumhurbaşkanı önderliğinde elektronik sigara konusunda Türkiye harekete geçen ilk ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye’de elektronik sigaranın üretimi, ithalatı ve satışı yasak olmasına rağmen sigara endüstrisi Türkiye pazarına girme çabalarında.’’ Şeklinde konuştu.

Hedef Gençler

Sigara ile ilgili yapılan düzenlemelerde, hedef gençler ve sigara içmeyenler olarak belirlenmiştir. Toplantı sürecinde dünyanın çeşitli ülkelerinde elektronik sigara kullanımı ve ortaya çıkan sorunlar incelenerek, e-sigara firmaları kapsamında hedefin gençler olduğu sonucu çıktı. E-sigara zararları için de görmezden gelinemeyecek zararlarının olduğu konuşularak bununla alakalın gerekli çözümlerin üretilmesi gerektiği de gündeme geldi.Açıklamalar yapılacaktır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.