Baş Ağrısıyla Hastaneye Gidip Komaya Giren Kız Çocuğu

Baş Ağrısıyla Hastaneye Gidip Komaya Giren Kız Çocuğu

12 yaşında olan Melek Bedir, baş ağrısı – burun tıkanıklığı gibi şikayetler ile hastaneye gitmişti. Kısa süre içinde ise komaya girdi.

Çocuk yoğun bakımında günlerce uyutulan kız, uyandığında kimseyi tanımıyordu. Yoğunda bakımda günlerce yatan kız çocuğu doktorların müdahalesi ile gerçek hayata dönmeyi başardı. Başarılı öyküyü, onunla yakından ilgilenen doktoru anlattı.

Beyin Zarı ile Beyin Arasında İltihaplanma

Kız çocuğu hastaneye geldiği gibi çekilen tomografi ve MR lar oldu. Sonrasında alınan sonuç ise kızın beyin zarı ile beyni arasında iltihaplanma olduğu. Bu konuyla alakalı yaşananları doktorÇocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Osman Yeşilbaş anlatıyor.

‘‘Çekilen tomografi ve MR'larda küçük kızın beyni ile beyin zarı arasında yoğun bir intihaplanma olduğunu gördük. Beyin cerrahlarımız hemen Melek'i ameliyata aldı. Beyni baskı altındaydı. Geçici felç halindeydi. İntihap temizlendi. Yapay solunum cihazına bağlandı. Yine uyutuldu. Ama kısa süre sonra yine intihap oluştuğunu gördük. Bu kez beyin cerrahları sağ taraftaki beyin kemiğini keserek, Melek'in karnının içine koydu. Beyni rahatlattılar. Beyin dokusunda apseye rastladık. Karnındaki kemik kafasına yeniden yerleştirildi. Komadan yepyeni bir hayata adım attı ama immün yetmezlik açısından sürekli takip edeceğiz’’

Şeklinde konuştu. Kız çocuğunun babası ise kızım günlerce bizi tanımadı şimdi yeniden gülümsüyor diyerek mutluluğunu en güzel şekilde ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.