Asistan Doktora Jiletli Saldırı Sabırları Taşırdı

Asistan Doktora Jiletli Saldırı Sabırları Taşırdı

İzmir’de Eğitim ve Araştırma hastanesinde görevli asistan doktora istediği ilacın yazılmadığı dolayısıyla yapılan jiletli saldırı ile boğazının kesilmesi büyün tepki topladı.

Ülkemizde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Alınan önlemlerin ve verilen cezaların caydırıcılıktan uzak olması sebebiyle sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin azalmak yerine daha da arttığı görülüyor.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan asistan Doktor Kadir Songür'ün muayene ettiği hasta tarafından istediği ilacın yazılmadığı sebebiyle jiletle boğazının kesilmesi, ülke genelinde yoğun tepkilerin yaşanmasına neden oldu.

Yaşanan bu üzücü olay ile ilgili olarak açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti durdurmak amacıyla yasal bazı önlemler ve düzenlemeler yaptıklarını ifade ederek, daha caydırıcı önlemlerin alınması için gerekli çalışmalara devam ettiklerini" belirttiği görülüyor.

Saldırıya Uğraya Doktorun Sağlık Durumu İyi

Ülkenin birçok yerinden sağlık çalışanları hem yaşanan bu üzücü olayı proteste etmek hem de daha iyi ve güvenli şartlarda görevlerini yerine getirmek istediklerine dair sosyal medya paylaşımları yaptıkları görüldü.

Saldırıya uğrayan Doktor Kadir Songür'ün  herhangi bir hayati tehlikesi bulunmazken tedavisine devam edildiği bilgisine yer verildi.

Olay sonrasında kaçan şüpheli şahıs kısa sürede yakalandığı ve yapılacak işlemlerin ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.