1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. 3. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Detayları
3. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Detayları

3. Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi Detayları

Uluslararası düzenlenen Su ve Sağlık kongresinin 3.sü yapılıyor. 12 – 15 Kasım tarihlerinde Su ve Sağlık kongresi olacak.

A+A-

Peki, nerede? 3. Su ve Sağlık Kongresi için detaylar sunuluyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan kongre Antalya’da olacak. Katılımın son derece yoğun olması bekleniyor.

‘‘Suya Dair Her Şey’’

Sağlık su ile gelir. Peki, su ne kadar sağlıklı? Kongrenin sloganı suya dair her şey… bilgiye doyurulacak olan katılımcılar, son derece keyif alacağı 2 gün yaşayacak. Kongre Yöneticisi ise Prof. Dr. Murat Topbaş olacak. Konuyla ilgili yaptığı açıklamasında su başlığı altında son derece önemli konulara yer verileceğini de bildirdi.

Dünya çapında uzmanlar konuşma yapacak…

Evet, düzenlenen kongrede sağlık ve su açısından ilişkiler tüm değişkenler göz önünde bulundurularak incelenecek. Bununla ilgili Prof. Dr. Murat Topbaş, uzmanların da yer alacağını bildirerek, konuyla alakalı bilgilerin katılımcıları tatmin edeceğini ifade etti.

Prof. Dr. Murat Topbaş Kongre Açıklaması

‘‘Sanayinin önemli bir kısmı suya bağımlı. Bu nedenle büyük sanayi tesisleri genellikle nehir, göl, deniz kenarlarına kuruluyor ve o bölgenin her türlü su yapısını kirletebiliyor. Ülkemizde 30 büyükşehir belediyesinin olduğu illerimizde su ve kanalizasyon idareleri var. Bunlar o ildeki tüm içme ve atık sudan sorumlu. 51 ilimizde ise merkez ilçe, ilçe, belde belediyelikleri, hatta köylerde muhtarlar su ve kanalizasyon işlerinden tek başlarına sorumlular. Bu nedenle kısıtlı ekonomik ve insan gücü kaynakları ile suyu yönetmeye çalışıyorlar. Bu illerde de tek su ve kanalizasyon idareleri kurulmalı. Böylece içme suyu ve atık su tek elden yönetilmeli.’’

HABERE YORUM KAT

UYARI: Sizlerin seslerini duyurabilmek için konu ile alakalı yorumlarınızı, görüşlerinizi fikirlerinizi mutlaka yazın.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.